Teknolojix Haber
YAŞAM

Türkiye’de Vaka sayısı 47 oldu!

Bugünün erken saatlerinde ülkemizdeki Corona virüsü vakaları için açıklanan 18 sayısı ne yazık ki git gide artış gösteriyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Corona virüsünde güncel sayının yükseldiğini açıkladı. İşte açıklamanın detayları.

2019 yılının sonlarında doğru Çin’in Wuhan kentinde yayılmaya başlayan ve çok kısa sürede dünya geneline ulaşan Corona virüsü için Dünya Sağlık Örgütü, yeni tip Corona virüs salgının bir pandemi olduğunu açıkladı. Özellikle Avrupa Kıtası’nda vaka ve ölüm sayılarının artmasının ardından Türkiye’de de vaka sayılarında artış var.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 16 Mart akşamı resmi Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamasına göre Türkiye’de bulunan pozitif Corona virüs vakalarının sayısı 47’ye yükseldi. 16 Mart sabahı yapılan resmi açıklamada ise resmi vaka sayısı 18 olarak belirtilmişti.

Corona virüs vaka sayısı malesef 47’ye yükseldi.

Paylaştığı Tweet’e göre Fahrettin Koca, bugün 29 yeni Corona virüs vakasının belirlendiğini belirtti. 29 yeni vaka ile Türkiye’de bulunan toplam vaka sayısının 47’ye yükseldiğine değinen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu vakaların dolaylı olarak ABD, Ortadoğu ve Avrupa  temaslı vakalar olduğununda altını çizdi.

Fahrettin Kocanın tweeti

Resmi açıklama sonucunda Türkiye içerisindeki doğrulanan toplam vaka sayısı 47 olarak açıklandı.Yurt dışından gelen vatandaşlar için alınan karantina önlemlerinin ne derecede etkili olduğunu ve Corona virüs vakalarında yaşanacak olan diğer detayları önümüzdeki günlerde hep beraber göreceğiz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çarşamba günü yeni tip Corona virüs ile mücadele çerçevesinde kapsamlı bir toplantıya başkanlık edeceği ve kamuoyunu bilgilendireceği de ulaştığımız diğer bilgiler arasında.

 

Related posts

Son DAKİKA:Türkiye’de Koronavirüsü Kalıcı Olarak Temizleyen Endüstriyel Dezenfeksiyon Cihazı Üretildi

Yasemin ACAR

Son Dakika! İçişleri Bakanlığı’ndan Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında Yeni Genelge…

Meryem ACAR

“Milli Dayanışma Kampanyası’na” kim ne kadar bağışladı?

Rukiye Kararmış

Yorum Yap