Teknolojix Haber
OYUN UYGULAMA

Twitch yılın ilk çeyreğinde rekor kırıyor!

Geçtiğimiz haftalarda Corona virüs dolayısı ile insanların evlere kapanmasıyla Twitch izlenmeleri de rekora koşuyor. Twitch, yılın ilk çeyreğinde 3 milyar saat izlenme ile rekor kırmış durumda.

Stream araçları servisi  StreamLabs ‘e göre Twitch, aynı zaman diliminde Youtube Gaming‘in elde ettiği saatlik izlenmeler ve saatlik streamlerin 3 katını elde ederek yeni rekorlara koşuyor.

Twitch izlenmeleri aslında geçtiğimiz yıl düşüşteydi. Corona virüs sebebiyle insanların kendini karantinaya alıp evlere kapandığı şu günlerde, Doom Eternal, Nioh 2, ve Animal Crossing: New Horizons gibi büyük oyunların da piyasa sürülmesiyle Twitch eş zamanlı izlenmeleri neredeyse %20 artarken, izlenme saatleri ise Şubat ve Mart arasında %23 artışı görmüş durumda.

İlk çeyrekte özgün Twitch kanalı sayısı da %33ten fazla artmış durumda. Katılan yeni özgün kanallara turları iptal edilen müzisyenler de dahil. Twitch’in Bandswinton gibi platformlar ile işbirliği de etkisiyle müzik ve sanat kategorisinin izlenme saatleri 92.000 saatten 574.000 saate ulaşmış durumda.

Twitch’in bu ivmesini, büyük oyunların çıkışlarının azalması beklenen Nisan ve Mayıs ayında devam ettirip ettiremeyeceği ise merak konusu. Final Fantasy VII Remake oyunu 10 Nisanda piyasa sürülmesi bekleniyor. Mayısta piyasaya sürülmesi planlanan The Last of Us Part 2 ise belirsiz bir süreyle ertelemiş durumda.

 YouTube Gaming, Twitch’i takip ediyor

Twitch açık arayla diğer platformlara oranla önde durumda. Twitch, geçtiğimiz çeyrekte izlenen toplam saatleri % 65leri görürken YouTube Gaming ise %22 ile ikinci olmuştu. YouTube’da da Twitch’e benzer şekilde artışlar görüldü. Toplam çeyrekte tüm zamanların en yüksek üç aylık eşzamanlı görüntülemesi  yaklaşık 500.000e ulaşan platformun  %13 artışla 1,1 milyar toplam saate ulaşmış durumda. Benzer şekilde Facebook Gaming de artış kaydediyor.

 

Related posts

GTA 6 ile ilgili ilginç iddia!

Fatih Akgün

Spotify, Gelirini Arttırmak İçin Ücret Talep Edecek

Fatih Akgün

Yeni Electronic Arts Oyunları Steam Mağazasına Geldi!

Fatih Akgün

Yorum Yap