Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Twitter, Alıntılanan Retweetleri Bir Arada Görmenizi Sağlayacak Özellik Üzerine Çalışıyor

Sosyal medyanın en önemli temsilcilerinden biri olan Twitter, kullanıcıların alıntılanan  yorumlu ve yorumsuz retweetleri görmelerini sağlayan yeni bir özelliği test etmeye başladığını duyurdu.

Sosyal medya devi Twitter, ilginç bir özellik üzerinde çalıştığını onayladı. Kullanıcılar bu özellik ile retweetler ile birlikte alıntılanan retweet yorumlarını bir arada görme şansına sahip olacak.

Sözü geçen yenilik, K-Pop grubu BTS’in  hayranı olan @jinepiphany tarafından tespit edildikten sonra, Twitter‘ın ürün sorumlusu Kayvon Beykpour tarafından özelliği test ettikleri onaylandı.

 

Beykpour, tweetinde “Bunu, bugün başlatılan bir test olarak sunduk.” “Herhangi bir tweet’in yorumlarıyla tüm Retweet’leri kolayca görebilirsiniz. Deneyime erişiminiz varsa ne düşündüğünüzü bize bildirin.” ifadelerini kullandı.

Şimdiye kadar, bir gönderinin retweet’lerinde başkalarının ne söylediğini görmek isteyen kullanıcılar genellikle @QuotedReplies kullanılarak etiketlenirdi. Otomatik hesap, retweetlenen tweetin Twitter arama sonuçlarına uygun bağlantılar sunardı. Yararlı bir hizmet sunan bu özellik  Twitter‘ın bu yeni özelliği resmi olarak yayınlandıktan sonra gözden düşecek gibi duruyor.

Herkese henüz sunulmayan bu özelliğin ne kadar süre test edileceği belli değil ancak Kaypour bir Twitter kullanıcısına “yakında” yayınlanacağı ifadelerini kullandı. Söz konusu özelliğe erişiminiz olup olmadığını siz de deneyebilir ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

 

Related posts

Brezilya’dan Facebook’a Dev ‘Cambridge Analytica’ Cezası

Yasemin ACAR

Cumhurbaşkanı’na 11 Maddelik Sosyal Medya Düzenlemesi Teklifi Sunuldu!!

M. Büşra Kaya

Kadir Ezildi’den Eğlenceli Anlar

Fatih Akgün

Yorum Yap