Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Twitter Bildirimleri Çok Mu Yorucu Peki Nasıl Sessize Alınır?

Twitter sosyal medyanın en hareketli platformlarından biri. Dolayısıyla gün içerisinde pek çok tweet ve mesaj hesabımıza düşüyor. Bundan rahatsız olan kullanıcılar için Twitter sessize alma özelliğini getirmişti. Peki Twitter bildirimlerini sessize almak ne demektir? Hesabınızı sessize almanız size neler sağlar? İşte detaylar…

Tweetleri sessize alma özelliği nedir?

Twitter her sosyal medya platformu gibi kullanıcılarına yeni özellikler getirerek; sorunlarını ya da şikayet ettikleri konuları çözmeye çalışıyor. Geçtiğimiz aylarda da Tweetleri Sessize Alma özelliğini getirmişti. Bu yenilik, özellikle tweet kalabalığında boğulanlar ve sürekli bildirim almaktan sıkılanlar için çözüm olabilir.

Milyonlarca kullanıcıya sahip popüler sosyal medya platformu Twitter , gün içerisinde binlerce tweetle dolup taşıyor. Bu yüzden de birçok kişi rahatsız olup hesaplarını kapamaya dahi kara verebiliyor. Twitter elbette bu sorun yüzünden kullanıcı kaybetmemek adına; çözüm üretebilmek için yeni yöntemler arıyordu.

Bir uygulama araştırmacısı olan Jane Manchun Wong ise bu araştırmalar sürerken; Twitter uygulaması için yeni bir özellik fark etti. Buna göre; Twitter üzerinden atılan tweetler sessize alınabiliyordu.

Pekiii Twitter bildirimleri nasıl sessize alınır?

Bunun için öncelikle Twitter hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Ardından, ana ekranın sağ üst köşesinde yer alan “çan” simgesine dokunmalısınız. Buradaki “bildirimler” sekmesinden telefonunuza düşen bildirimleri kapatabilirsiniz. Yalnız şunu hemen belirtelim: Bildirimler sekmesine tıkladıktan sonra karşınıza üç farklı seçenek geliyor olacak. Size ne aralıkla bildirimlerinizi kapatmak istediğiniz soruluyor olacak. Bunun için sunulan 3 seçenek mevcut.  1 saat, 3 saat veya 12 saat aralıklarla bildirimlerinizi sessize alabiliyorsunuz.

Dilerseniz sonrasında yine aynı ekranı kullanarak bildirimlerinizi kontrol etmeniz de mümkün. Bu özelliğin sadece telefonunuza gelen bildirimleri engellediğini de özellikle paylaşalım. Yani eğer masaüstünden Twitter ’a giriş yapıyorsanız orada bildirimlerinizi aynı şekilde almaya devam edeceksiniz. Ancak telefonunuzdaki bildirimler sessize alınmış olacak.

Bazı zamanlarda kullanıcılar için, Twitter uygulamasının telefonları ile bağlantılı olması durumunda uygulamayı bir süreliğine sessize almak isteyebilirsiniz. Uyurken, toplantıdayken, çalışırken veya seyahatteyken bildirimlerin sık sık telefonunuza düşmesini istemeyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda bahsettiğimiz tweetleri sessize alma özelliği sizin için çözüm olabilir. Bunu yukarıda paylaştığımız adımları izleyerek kolayca telefonunuzda ayarlayabilirsiniz.

Böylece belirlediğiniz süre içerisinde gelen tweetler, beğeniler, yorumlar ya da yapılan her paylaşım sonrasında size bildirim gelmesini engellemiş olursunuz. Böylece rahatsız edilmek istemediğiniz anlarda ya da işinize odaklanmak istediğiniz anlarda bu özelliği kullanabilirsiniz. Bu arada şunu tekrar hatırlatalım: Twitter bildirimlerinizi sessize aldığınızda bildirimler size seçtiğiniz süre zarfında düşmez; ancak istediğiniz zaman hesabınıza girip bildirimlerinize bakabilirsiniz.

Peki siz sık sık gelen tweetlerden zaman zaman rahatsız oluyor musunuz? 

Twitter bildirimlerinizi sessize almayı düşünür müsünüz?

Görüşlerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sağındaki “share” bölümünü kullanabilirsiniz.

Related posts

INSTAGRAM STORY’LERİ NASIL İNDİRİLİR? İŞTE BÖYLEE!!!

M. Büşra Kaya

Siber zorbalık nedir? Çocukları nasıl koruruz?

Fatih Akgün

Twitter’ın Yeni Özelliği Sesli Tweet Nasıl Kullanılır?

Fatih Akgün

Yorum Yap