Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Twitter, Birçok Ülkede Tweet SMS Bildirimini Sonlandırdı

ABD merkezli sosyal medya platformu, geçtiğimiz hafta yeni tweet’lerin bildirildiği SMS mesajları alma özelliğini kapattı. Twitter, oldukça radikal bir değişikliğe imza attı. Bu özellik, birkaç bölge dışındaki ülkelerde devre dışı bırakıldı.

twitter

Twitter’ın aldığı SMS hizmetini kaldırma kararı, uygulamaya akıllı telefon veya internet sitesi üzerinden erişen Twitter kullanıcılarının büyük çoğunluğu için büyük bir sorun olmayacak. Lakin tweet okumak için hâlâ SMS kullanan bazı kişiler değişiklikten şikâyetçi. DansDeals adlı bir firma, kullanıcıları satış konusunda bilgilendirmek için sistemlerinin SMS özelliğine bağlı olduğunu söyledi.

Bir Twitter sözcüsüne göre bu son güncelleme ‘insanların hesaplarını güvende tutmasına’ yardımcı oluyor. SMS ile tweet göndermek yerine almanın tam olarak ne tür bir risk barındırdığı bilinmiyor ancak Twitter, bu özelliği bir süredir aşamalı olarak kaldırmak istiyordu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan sosyal ağın sözcüsü, “Twitter, kimlik doğrulama kodları gibi hesapların güvenliğini sağlamak için önemli SMS mesajlarını göndermeye devam edecek” dedi. Twitter’ın 2019 yılındaki açıklamasında söz konusu özelliğin güvenli hâle gelmesinin ardından yeniden aktive edileceği ifade edilmişti.

 

 

Related posts

Netflix’ten yepyeni özellik

Fatih Akgün

Facebook’tan Koronavirüs İçin Yeni Bir Proje Duyurdu

Fatih Akgün

KAdınların Gözdesi Pinterest Gizlilik Sorunu!

Fatih Akgün

Yorum Yap