Teknolojix Haber
UYGULAMA

Twitter, koronavirüs ile 5G arasında bağlantı kuran gönderilere uyarı etiketi getirdi

Geçtiğimiz aylarda 5G baz istasyonlarının koronavirüsü yaydığı iddiaları ile İngiltere’de birkaç baz istasyonu patlatılmıştı. Twitter bu olayları tetikleyen postların kaldırılmasına karar vermişti. Şimdi ise bu paylaşımlara bilgi doğrulama etiketi eklemeye başladı.

Twitter bu tarz gönderilerde “COVID-19 hakkında gerçekleri öğrenin” şeklinde bir ifadeye yer veriyor.

 

Kullanıcılar bu etikete tıkladığında Twitter tarafından  “Hayır, 5G koronavirüse yol açmıyor” başlıklı Twitter postlarına yönlendiriliyor. Bu sayfada haber sayfalarının, devlet kurumlarının ve alanlarında uzman kişilerin konuyla ilgili gönderilerine yer veriliyor.

Twitter da bu değişikliği doğruladı. Şirketi açıklamasında;

“Daha önce de söylediğimiz gibi, COVID-19 hakkında eksik veya tartışmalı bilgi içeren her tweet üzerinde yaptırım yapmayacağız. Geçen ay, COVID-19 hakkında eksik veya yanlış bilgi içeren tweetlerin bazılarına ek bilgi sağlamak için yeni etiketler ve uyarı mesajları sunacağımızı duyurmuştuk.” açıklamasına yer verdi. 

 

Twitter  açıklamasında, şirketin sadece “potansiyel olarak zarara yol açabilecek eylemlere çağrı” yapan paylaşımları kaldıracağı belirtti. COVID-19 hakkında eksik veya yanlış bilgi içeren tweetler var ise bunları kaldırma yoluna gitmeyecek.

Related posts

WhatsApp’ın Radikal Kararı Sonucu %70 Zafer Getirdi!

Fatih Akgün

Snapchat COVID-19 AR Desteği

Fatih Akgün

Dropbox, Dropbox Transfer’i Tüm Kullanıcılara Açtı

Fatih Akgün

Yorum Yap