Teknolojix Haber
YAZILIM

Twitter Spaces sohbet özelliğini test ediyor

Twitter Spaces sohbet özelliğini test ediyor

Geçtiğimiz günlerde Twitter yeni sesli sohbet özelliği olan Spaces uygulamasını  duyurmuştu.
Twitter’ın  “Spaces” adı verdiği yeni  özelliği, güncel olarak iOS işletim sistemini kullanan kısıtlı bir kullanıcı kitlesiyle test edildiği ifade edildi. Twitter Spaces sohbet özelliğini test ediyor .

Spaces ile birlikte Twitter kullanıcıları, sesli sohbet yapabilecekleri, takipçilerinin sohbete katılabilecekleri bir alan oluşturabilecekler.  Twitter’daki herkes sohbeti dinleyebilecek ve sadece emoji kullanarak sohbete yorum yapabilecek. Sohbette kimin konuşacağını yalnızca toplantıyı başlatan sohbet sahibi kontrol edebilecek.

Twitter üzerinden sesli sohbet edebilmesini sağlayacak olan özellik sayesinde, kullanıcılar ikili veya grup halinde sesli arama yaparak görüşebilecek.

Twitter, kullanıcıların sesli görüşmeler yapmasını sağlayacak yeni özelliğe “Spaces”  nasıl kullanılabilecek?

Twitter dan verilen bilgilere göre Spaces isimli özellik, sadece iki kullanıcı arasında bir görüşme olarak yada  grup  sohbeti olarak  kullanılabilecek.

Özellik sayesinde birbirlerini takip eden  kullanıcı grubuyla sesli görüşme yapabilecek.

Yapılan açıklamada Twitter kullanıcıları Spaces özelliği üzerinde  tam yetkiye sahip olarak sohbeti başlatan kullanıcının grup sohbetinde  konuşabilecek kullanıcıya  karar verilebileceği belirtildi.. Spaces’te raporlama ve engelleme özellikler de yer alacak.

Sohbet odası açan  kullanıcı, odaya sadece kendi istediği kullanıcıları davet edebilecek. Bu sohbet  bağlantıları da  diğerleri tarafından görülmeyecek şekilde özelleştirilebilecek.

Spaces özelliğinin Twitter kullanıcıları için ne zaman kullanıma  gireceği hakkında bir bilgi yok.

Uygulama daha  test aşamasında bulunuyor. Spaces’ın ne zaman kullanıma gireceğine dair resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

Kaynak; twitter,cumhuriyet,ntv

Diğer Yazılım ilgili haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

METU Rover, EuropeanRover Challenge 2020´de yazılım ödülü aldı

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

ABD’den Rus hackerlar için rekor ödül!

admin

Huawei Petal Search uygulamasını geliştiriyor

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Yorum Yap