Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Twitter’a gelen Hikaye ekleme özelliği – Twitter Fleet

Twitter’a Hikaye ekleme özelliği – Fleet

Popüler sosyal medya uygulamaları içerisinde yer alan Twitter diğer mecralarda da yer alan Hikaye özelliğini geçtiğimiz hafta kullanıma açtı. İlk Snapchat ile tanıdığımız sonra sırasıyla Instagram, Whatsapp ve Facebook’ta da kullanılmaya başlanılan “hikayeler” özelliğine Twitter Fleets adı verildi. Diğer birçok uygulamadaki gibi yuvarlak çerçeve içerisinde profil fotoğraflarıyla görünen hikayeler, 24 saat görülebilecek ve ardından kaybolacak.

Şirketten bazı yetkililerin açıklamasına göre, bu özellik ile tweetlerin kalıcı olmasından dolayı fikirlerini paylaşmakta baskı hisseden kullanıcıların, rahatlaması hedefleniyor.

 

Instagram’daki “story” “hikaye”nin benzeri olan Fleet, Twitter için bu adla anılacak. Türkçeye “Filolar” şeklinde çevrilmesi gündemde olan Fleet’te ana sayfada yer alan herhangi bir tweet de paylaşılabilecek. Instagram ve diğer uygulamalardaki hikaye ile aynı mantıkta çalışan Fleet ‘de fotoğraf, tweet, video veya metin yayınlanabilecek. Kullanıcıların paylaştığı bu hikayeler, Twtiter’da kullanıcıların ana sayfasının üst kısmında ve gönderenin profilinde yer alacak.

Tweeter Fleet’i kullanmaya başlamak için ilgili son güncellenmeyi yapmış olmanız gerekiyor. Güncelleme yaptıktan sonra Ana sayfa kısmına gelerek hikayeleri görebilirsiniz. Hikaye eklemek için, Sol üst kısımda profil resminizin üstünde yer alan “+”  işaretine basmanız yeterlidir. Galerinizdeki fotoğraf, videoları da buraya ekleyebilirsiniz.

Twitter Fleet gizlilik seçenekleri:

Twitter’daki Fleet’ler, profili kilitli olan kullanıcıların sadece takipçileri tarafından görülebilecek. Profili açık olan kullanıcıların Fleet’leri ise herkes tarafından görüntülenebilecek. Direkt mesaj kısmı aktif edildiyse, Fleet’lere yanıt verilebilecek.

Bu yazıda kısaca Twitter’ın yeni Hikaye “story” özelliğine değindik. Yakında canlı yayın ve çıkartma gibi diğer sosyal medya uygulamalarında yer alan seçeneklerin de Fleet’e ekleneceği konuşuluyor. Sizde twitter son güncellemesini yaptıktan sonra varsa twitter hesabınızdan Hikaye paylaşabilirsiniz.

.

Related posts

WhatsApp’dan Evde Hep Birlikte Adlı Çıkartma Seti

Fatih Akgün

Sosyal medya platformları Koronavirüsle mücadeleye devam ediyor!

Fatih Akgün

Instagram, Küfürlü Yorumları Paylaşılmadan Önce Tespit Edip Uyaracak

Yasemin ACAR

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım