Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA UYGULAMA

Twitter’da Düzenleme Artık Breezly ile Mümkün

Çok uzun zamandır kullanıcılar  Twitter’da düzenleme özelliği olmamasından yakınıyorlar. Tweet’leri düzenlemek için Twitter’a üçüncü parti bir arayüz olarak eklenmesi planlanmış olan Brizzly, geliştirilmiş özellikleri ile artık daha etkili olacak.  Uygulama şirket tarafından “Twitter için düzenleme düğmesine en yakın olan şey” olarak tanımlanıyor.

Pek çok kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılan Twitter’ın en önemli eksiklerinden biri  paylaştıktan sonra tweet’lerin düzenlenemiyor oluşu. Twitter’ın geliştirilmiş arayüzü Brizzly ile tweet’leri düzenlemek artık mümkün hale geliyor.

Peki Brizzly Nedir?

Brizzly aslında 2009 yılında hayatımıza girmiş ama 2009’dan bu yana geliştirilen ve özelleştirilen arayüz ile artık tweet’lerin düzenlenmesine imkan sağlanıyor.

Ücretli olarak hizmet sağlayacak olan Brizzly, aylık 6 dolar (yaklaşık 37 TL) veya yıllık 60 dolar (yaklaşık 377 TL) gibi bir ücretle tweet düzenlenme özelliğinden yaralanılabiliyor.

“Düzenleme” yerine “Geri al” butonu

Brizzly, “Undo” (geri al) butonuyla tweet’lerin üzerinde düzenleme yapma imkanı sunuyor. Bu özellik ile tweet’ler silinip yeniden paylaşılabiliyor, düzenlenebiliyor, süresi geciktirilebiliyor.

Otomatik silme özelliği

Brizzly’nin sunduğu diğer özellikler arasında, tweet’lerinizin; 24 saat içinde veya yedi gün, bir ay sonra otomatik olarak silinmesini isteyip istemediğinize göre karar vermenizi sağlayan otomatik silme özelliği de var. Bunun yanında bir yenileme özelliği de mevcut. Bu aslında yazım yanlışı yapılan bir tweet’i silip yerine yenisini atmaya benziyor. Tabiki bu tam bir düzenleme özelliği değil çünkü Twitter CEO’su Jack Dorsey, Twitter düzenleme özelliğine fazla sıcak bakmıyor.

Related posts

WhatsApp: Ya Kabul Et Ya Terket Politikası

Fatih Akgün

Önemli proje hayata geçiriliyor! Koronavirüs yakından izlenecek!

Fatih Akgün

Video konferans kullananlar dikkat!

Fatih Akgün

Yorum Yap