Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA TeknolojiXHaber

Twitter’dan geçici tweet özelliği.

Snapchat‘te ilk olarak karşımıza çıkan Hikayeler özelliği günümüzde Instagram, Facebook ve WhatsApp gibi uygulamaların yanı sıra son dönemde internet sitelerinin mobil sürümlerinde de aktif bir şekilde kullanılıyor. Twitter geçici tweet özelliği ile bunu farklı bir şekilde kendine uyarlayacağını duyurdu.

Aslında Hikayeler ile Twitter’ın yeni özelliği arasındaki tek ortak nokta 24 saat sonra kaybolmaları. Brezilya’da test edilmeye başlanan “Fleets” veya Türkçe adıyla Filolar isimli geçici tweet özelliği adından da anlaşılabileceği üzere kullanıcıların 24 saat sonra kaybolan tweet’ler atmasını sağlayacak.

Hikayeler özelliği Twitter’a geliyor! Twitter filoları ile geçici tweet!

Filoların normal bir tweet’e kıyasla tek farkı 24 saat sonra kaybolması değil. Bunları herhangi bir şekilde beğenmeniz, yanıtlamanız veya retweet etmeniz mümkün değil. Daha da önemlisi kısmi olarak genele kapalı olacak.

Örneklerle açıklamak gerekirse: arama sonuçları üzerinden veya anlardan bu paylaşımlara ulaşılamayacak, yani geçici tweet’ler platformun genelinde dolaşmayacak. İnternet sitelerine embed edilmeyecek / yerleştirilemeyecek.

Peki insanlar nasıl görecek? Sizi takip etmeyen birinin filoları yani geçici tweet’lerinizi görmesi için profilinize girmesi ve o alana tıklaması gerekecek. Instagram’dan alışık olduğumuz şekilde üst kısımda profil resimlerini gösteren bir bölüm olacak. Buraya tıklayarak yapılan paylaşımları görebileceksiniz.

Filolar konusunda paylaşan kişi ile Instagram Hikayeler’de olduğu gibi DM üzerinden yanıtlayarak veya emoji bırakarak etkileşime girebileceksiniz. Bu sayede Twitter uzun süredir üzerinde çalıştığı, insanların paylaşımlarını belirlediği kitlelere ulaştırması konusunda ilk çözümü sunmuş olacak.

 

Related posts

Twitter’da devasa siber saldırı

Fatih Akgün

Spotify’da Grup Oturumu

G20 Zirvesinde! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Koronavirüs Açıklamaları!

Meryem ACAR

Yorum Yap