Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Twitter,Net Zararını Açıkladı

2020’nin ilk çeyrek verilerini açıklayan Twitter, toplamda 166 milyon günlük kullanıcı ve toplam 808 milyon dolarlık gelir elde etti.

Yeni ölümcül koronavirüs salgını (COVID-19) çevrimiçi platformların kullanıcı sayısını ve gelirlerini artırmasını sağladı. Twitter’ın 2020 yılının ilk çeyreğine ilişkin yaptığı açıklama, bu popüler sosyal medya platformunun tüm beklentileri aştığını gösteriyor.

Twitter

Analistlerin ilk çeyrek için yaptıkları tahminlerin üstüne çıkan Twitter’ın bu performansında COVID-19 salgınının önemli bir yer tuttuğu belirtiliyor. Wall Street’in 2020’nin ilk çeyreği için yaptığı 773 milyon dolarlık tahmini aşarak 808 milyon dolar gelir elde eden şirket, günlük kullanıcı sayısında da 166 milyona ulaştı. Bu, 2019’un aynı dönemindeki sayının yüzde 24 üzerindeyken, platformun 2019’un sonundaki kullanıcı sayısı 152 milyondu.

Twitter, 2 yıldan uzun bir süre sonra ilk kez bir çeyrekte net zarar açıkladı. Twitter’ın açıkladığı net zarar 8 milyon dolar. Şirket, işe alımlarda kısıntı, seyahatleri ortadan kaldırma ve gereksiz etkinlikleri azaltma yoluyla maliyetlerini düşürmeyi hedefliyor. Bunun en büyük nedenlerinden biri de çalışanların artık evden çalışıyor olması.

Related posts

Sosyal Medya Devi Facebook Öğrenci Uygulaması Yayınladı…

Meryem ACAR

Instagram, Milyonlarca Çocuğu İfşa Ettiği Gerekçesiyle Soruşturma Altında!

M. Büşra Kaya

Uzmanlardan ‘sosyal medya saldırganlığı’ uyarısı

Fatih Akgün

Yorum Yap