Teknolojix Haber
MOBİL UYGULAMA

Ülke Dışından Gelen İşçilere Özel Mobil Uygulama

Japonya’da 200’den fazla firma ve kuruluşun,  akıllı telefonlar için ortak bir uygulama girişiminde bulunacağı bildirildi.

Bu bilgilendirmede yabancı işçilere özel olan bu uygulama ile neyin amaçlandığı ve uygulama ilgili detaylar yer alıyor. Binlerce yabancı işçinin hizmetine sunulacak olan uygulamanın detayları;

“Yabancı İşçilerin İnsan Haklarını Korumak”

Yabancı işçilere yönelik usandırma, taciz ve aşırı mesai şikayetlerinin soruşturulmasına yönelik ülke dışından gelen çağrılar üzerine Japonya’da hareket geçildi.

Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) liderliğinde ulusal ve uluslararası firmalar insan haklarını korumak için ortak akıllı telefon uygulaması geliştirecek.

Uygulama, yabancı işçilerin, bünyelerinde çalıştığı firmalarının haberi olmadan, üçüncü taraflarla iletişim kurmalarını sağlayacak.

Projenin sekretaryasında insan hakları kuruluşları da görev üstlenecek.

BİRÇOK DİLDE FAYDALI BİLGİ PAYLAŞILACAK

Yabancı işçiler, sekretaryaya iş yerlerindeki “insan hakları” problemlerini doğrudan aktarabilecek.

Toyota Motor, Aeon Co. SoftBank Group, Ajinomoto gibi sektörlerinin devleri dahil 200’den fazla firma ortak projede yer alacak.

JICA yetkilisi, uygulama vasıtasıyla “Japonya’daki yaşam üzerine birçok dilde faydalı bilgileri de paylaşacaklarını” söyledi.

Kyodo, Japonya’da yabancı işçi sayısının, 2015 yılına kıyasla iki katına çıkarak, geçen yıl 1,72 milyona yükseldiğini aktardı.

Related posts

Realme Narzo 20, Narzo 20 Pro Ve Narzo 20A tanıtıldı! İşte Özellikleri Ve Fiyatları!!!

M. Büşra Kaya

Apple’ın iPhone’dan Çok Daha Fazla Satan Ürünü Hangisi?

Meryem ACAR

ABD’ye Rağmen Huawei Zirveye Yürüyor…

Meryem ACAR

Yorum Yap