Teknolojix Haber
TeknolojiXHaber

Ünlü oyuncu Tilda Swinton Parazit dizisinde oynayacak

2020 yılında en iyi film ödülünü kazanan Parazit dizi olarak ekranlara gelmeye hazırlanıyor. Mark Ruffalo’da sonra Tilda Swinton da dizinin kadrosunda yer alıyor.

2020 Oscar Ödülleri’nde En İyi Film seçilerek, Oscar tarihinde ilk kez İngilizce olmayan bir yapım olarak bu ödülü kazanan film olan Parazit (Parasite), daha önce de dünya çapında pek çok ödül kazandı.

2010’LARIN EN İYİLERİ ARASINDA

Altın Küre ve SAG Ödülleri’ne de damga vuran Güney Kore yapımı film, pek çok eleştirmen tarafından sadece 2019’un değil 2010’ların da en iyi filmleri arasında gösterildi.

BİRLİKTE ÇALIŞTILAR

Oscar ödülleri öncesi filmi, dizi olarak  uyurlamak için hazırlıklara başlayan HBO, çalışmalarını hızlandırdı. Yapım aşamasındaki projede Mark Ruffalo’nun ardından Tilda Swinton‘ın da başrolde oynayacağı iddia edildi.

KIM CHUNG-SOOK’U CANLANDIRACAK

Yönetmen Bong Joon-ho ile daha önce Snowpiercer ve Okja’da çalışan Swinton’ın, Jang Hye-jin’in hayat verdiği, sonradan evin hizmetçisi olan ailenin annesi Kim Chung-sook ’u canlandıracağı iddia edildi.

5-6 BÖLÜM OLMASI PLANLANIYOR
Parazit’in Oscarlı yönetmeni Bong Joon ho dizi için Oscarlı senarist Adam McKay’le işbirliği yapacak. Orijinal filmin Oscar’lı senaryosunu temel alacak dizinin 5 ya da 6 bölüm olması planlanıyor.

 

Related posts

ELEKTRİKLİ ARABA

Tuğba Yüksel

Uluslararası Uzay İsatasyonununda son kontroller yapılıyor

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

İzmir’de Muhteşem Görüntü! İzmir’den Ay, Jüpiter, Satürn ve Mars Görüntülendi!

Fatih Akgün

Yorum Yap