Teknolojix Haber
ROBOTLAR

Üreticiler için kolaboratif robot(cobot) teknoloji seminerleri başlıyor

Alanlarında dünya lideri olan Sick, Universal Robots ve Schunk (S.U.S.) her üreticinin kolaboratif teknolojiyi kullanabilmesi amacıyla güçlerini birleştiriyor ve SUS adını verdikleri seminerlerin birincisini İzmir’de gerçekleştiriyor.

Alanlarında dünya lideri olan Sick, Universal Robots ve Schunk (S.U.S.) her üreticinin kolaboratif teknolojiyi kullanabilmesi amacıyla güçlerini birleştiriyor ve SUS adını verdikleri seminerlerin birincisini İzmir‘de gerçekleştiriyor.

Kolaboratif Robot Nedir?

Universal Robot ismi ile anılan ülkemizde Kolaboratif Robot (cobot) olarak da bilinen yeni nesil robotik sistemler günümüzün bir çok ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Özellik itibari ile seri üretimde kolaylık sağlaması açısından büyük avantajlar yaratan ve yenilikçi yapısı ile kısa zamanda sanayi dünyasının aynı zamanda global pazarın rekabetçi firmalarının dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştır. Kolaboratif robotlar çok kısa bir süre içerisinde Avrupa ülkeleri başta olmak üzere tüm dünyada kullanılmaya başlamıştır. Türkiye’de gelişmelere açık ve girişimci yapıdaki üreticilerin de ilgisini kazanmayı hak eden universal robot sistemleri geleceğe ışık tutmaktadır.

Related posts

İş Dünyası İçin Yapay Zeka Önemli mi, Gerekli mi?

Fatih Akgün

Yeni Nesil Bomba İmha Robotu ‘Ertuğrul’

Fatih Akgün

Elektronik yapay cilt geliştirildi

1 Yorum

MEVLÜDE 17 Kasım 2019 at 7:04 pm

Teknoloji ilerledikçe şartlarda koşullarda ilerliyor…
Buna robotlarda dahil…

Cevaplayın

Yorum Yap