Teknolojix Haber
ROBOTLAR

Üreticiler için kolaboratif robot(cobot) teknoloji seminerleri başlıyor

Alanlarında dünya lideri olan Sick, Universal Robots ve Schunk (S.U.S.) her üreticinin kolaboratif teknolojiyi kullanabilmesi amacıyla güçlerini birleştiriyor ve SUS adını verdikleri seminerlerin birincisini İzmir’de gerçekleştiriyor.

Alanlarında dünya lideri olan Sick, Universal Robots ve Schunk (S.U.S.) her üreticinin kolaboratif teknolojiyi kullanabilmesi amacıyla güçlerini birleştiriyor ve SUS adını verdikleri seminerlerin birincisini İzmir‘de gerçekleştiriyor.

Kolaboratif Robot Nedir?

Universal Robot ismi ile anılan ülkemizde Kolaboratif Robot (cobot) olarak da bilinen yeni nesil robotik sistemler günümüzün bir çok ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Özellik itibari ile seri üretimde kolaylık sağlaması açısından büyük avantajlar yaratan ve yenilikçi yapısı ile kısa zamanda sanayi dünyasının aynı zamanda global pazarın rekabetçi firmalarının dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştır. Kolaboratif robotlar çok kısa bir süre içerisinde Avrupa ülkeleri başta olmak üzere tüm dünyada kullanılmaya başlamıştır. Türkiye’de gelişmelere açık ve girişimci yapıdaki üreticilerin de ilgisini kazanmayı hak eden universal robot sistemleri geleceğe ışık tutmaktadır.

Related posts

İnsansı robotla kodlama öğreniyorlar

Fatih Akgün

TÜRKİYE’NİN İNSANSI ROBOT SERÜVENİ AKINCI AİLESİ

Fatih Akgün

Washington Post’ta İstanbul Havalimanında Dolaşan Robotlar Anlatıldı

Fatih Akgün

1 Yorum

MEVLÜDE 17 Kasım 2019 at 7:04 pm

Teknoloji ilerledikçe şartlarda koşullarda ilerliyor…
Buna robotlarda dahil…

Cevaplayın

Yorum Yap