Teknolojix Haber
OTOMOBİL

Üretime Geçici Süreyle Ara Verme Kararına Oyak Renault’da Katıldı

Koronavirüs otomotiv sektörünü de derinde etkiledi. Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, koronavirüs ile mücadele kapsamında 26 Mart itibarıyla faaliyetlerine kademeli olarak geçici bir süre ara verdiğini açıkladı.

Oyak Renault Otomobil Fabrikaları tarafından yapılan açıklamada, şirketin, koronavirüs salgını yakından takip ettiklerini ve izleyecekleri yolla ilgili  “Her zaman önceliğimiz olan çalışan sağlığını göz önüne tuttuk. Sağlık Bakanlığı’nın yönergeleri doğrultusunda önleyici tedbir ve uygulamaları bugüne kadar devreye aldık, almaya da devam ediyoruz. Faaliyetlerimizin büyük bir kısmına 26 Mart itibarıyla kademeli olarak geçici bir süre ara veriyoruz ” dedi.

Üretime yeniden başlama tarihi belli değil:

 

 

Üretime yeniden başlama tarihinin ülkedeki ve dünyadaki gelişmeler doğrultusunda belirleneceği kaydedildi. Şirketin açıklamasında, “Oyak Renault iş paydaşları, faaliyetler ve üretimin yeniden başlatılmasıyla ilgili tüm önemli gelişmeler hakkında Oyak Renault web sitesi ‘www.oyak-renault.com’ üzerinden bilgilendirilecektir” denildi.

Related posts

Harley-Davidson’ın İkinci Elektrikli Modeli 2022’de Geliyor

Fatih Akgün

Bölgede Yerli Otomobil Şaşkınlığı: Bu Kadar Güzel Beklemiyorduk

Fatih Akgün

KIA, Kalite Araştırması’nda 6 Yıldır Zirveyi Koruyor!

Fatih Akgün

Yorum Yap