Teknolojix Haber
OTOMOBİL

Uyarı Geldi: İkinci El Fiyatları 10 Güne Kadar Artacak!

Otomobil fiyatlarında yaşanan artış, galericilere göre 10 güne kadar ikinci el piyasasını vuracak. Galerici Mustafa Üzer, bayilerde sıfır araba olmadığını da söyleyerek fiyatların düşeceğine dair bir işaret olmadığını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde otomobillere uygulanan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV)’ne yeni bir zam gelmişti. Sıfır otomobil fiyatlarında yaşanan bu artış, ikinci el otomobil piyasasında da kendisini göstererek bir araç sahibi olmayı daha zor hale getirdi.

Eğer şu günlerde bir araç sahibi olmak istiyorsanız, yeni bir uyarı yapıldı. Galericiler, ikinci el araç fiyatlarının 10 güne kadar yeniden yükselişe geçeceğini tahmin ettiklerini açıkladı.

Galerici Mustafa Üzer, ikinci el satışlarında fırsatçılık yapmaya çalışanların da olduğunu dile getirerek ‘Yüzde 70 herkes araba satmaya başladı. Satan, almaya başlıyor. Böyle bir ek kazanç sağlamaya çalışan çok fazla.‘ ifadelerini kullandı ve açıklamalarına şu şekilde devam etti:

Bu araba fiyatları niye çıktı? Yurt dışından araba gelmediği için. Ülkemizde olan araba sayısı belli fabrikalar üretim yapmıyor. Araba da herkesin bir ihtiyacı. Sıfır yok zaten adam gidiyor 6 ay zaman veriyorlar. Bayilerde sıfır araba yok. O yüzden düşeceğini hiç zannetmiyorum talebimiz çok fazla.

Araba fiyatlarında düşüş beklemediklerini belirten Mustafa Üzer, herkesin galeriden almama derdinde, biniciden alma derdinde olduğunu söyledi. Üzer, binicilerin %80’inin bu ticareti yaptığını, kendilerininse bu işi yasal yaptıklarını ve garanti kapsamında olduklarını belirtti ve şu şekilde devam etti:

Bir sorun olursa sattığınız arabada bir şey olursa biz buradayız. Dışarıdan aldığınız insanlar sizi ertesi gün tanımazlar. Arabaları galericiden almaya özen gösterelim. Herkes bu mesleği yapmanın derdinde herkes mesleğini yapsın. Sattığımız her arabaya garanti veririm.

Related posts

Nissan, Ariya Modelini Bilinmeyenleri

Mutlu Sefa

Yerli Otonun Dünya ile Buluşacağı Tarih Verildi

Mutlu Sefa

KIA, Kalite Araştırması’nda 6 Yıldır Zirveyi Koruyor!

Fatih Akgün

Yorum Yap