Teknolojix Haber
İNTERNET

Uyuyarak 34 bin TL kazandı

300 binden fazla takipçisi olan Twitch yayıncısı Mizkif, yaklaşık 5 saat boyunca uyuduğu bir yayından 5 bin 500 dolar (yaklaşık 34 bin TL) kazandı.

Pek çok video platformu kullanıcılara verdiği reklam ücretleri yeni bir mesleğin doğmasına neden olmuş durumda. YouTuber ya da Twitcher olarak adlandırılan bu kişiler ürettikleri içeriklerin izlenme sayılarına oranla bu platformlardan gelir sağlıyor.

CNN International‘da yer alan habere göre, 300 binden fazla takipçisi olan Twitch yayıncısı Mizkif, yaklaşık 5 saat boyunca uyuduğu bir yayından 5 bin 500 dolar (yaklaşık 34 bin TL) kazandı.

Twitch üzerinden bağış toplama özelliğini aktif hale getiren yayıncı uyuduğu anlarda,izleyicilerin bağış atarak onu uyandırabilecek şeyler yapmasına imkan tanıdı. Örneğin bir izleyici bağış yaptığında yayında oldukça yüksek sesli bir video beliriyor ve Mizkif’in uykusunu bölüyordu.

Yaklaşık 5 saatlik uykunun ardından topladığı geliri açıklayan Mizkif, 5 bin 500 dolarlık gelirinin bir kısmını bir kullanıcına oyun konsolu hediye ederek değerlendirdi.

Related posts

YouTuber, Paylaştığı UFO Videolarıyla İzleyenleri Şaşırttı

admin

Japonya’da oyunculara özel oyun yatağı üretildi.

Fatih Akgün

Wikipedia’nın Alternatifini Rusya Planlıyor…

Meryem ACAR

Yorum Yap