Uzaktan Eğitimde Yapay Zeka Dönemi

Uzaktan Eğitimde Yapay Zeka Dönemi

Uzaktan eğitimde sıkça sorulan soruların anlık cevaplanabilmesi için Türk mühendisler tarafından geliştirilen yapay zekaya sahip “EBA Asistan” hizmeti başlatıldı.

Sanal asistan, MEB uzmanları tarafından belirlenen 10 ana başlıkta en çok sorulan 100’e yakın soruya anlık olarak yanıt verebiliyor.Hizmete girdiği günden bu yana 1 milyondan fazla kullanıcının sorusunu yanıtlayan EBA Asistan’a sorulabilecek sorular arasındaysa “Şifremi nasıl alırım?”, “Sisteme nasıl girerim?”, “3. sınıfta yarın hangi dersler var?”, “Ders programına nasıl ulaşırım?”, “Öğretmenime soru sorabilir miyim?” gibi şeyler yer alıyor.

Ziya Selçuk  Twitter ‘dan yaptığı açıklamada: ”Ailelerimiz uzaktan eğitim sürecinde zorlanmasınlar diye, kullanıcı sorularına anında yanıt vermek ve sistemin en etkili şekilde kullanılmasını sağlamak amacıyla yapay zekâ ile EBA Asistan’ı hayata geçirdik” dedi.

EBA’nın resmî web sitesinde hemen sağ alt köşede kullanıcıların sorularını yanıtlamak üzere hazır durumda bulunuyor. Bu noktada öğrenci, öğretmen ve veliler, ekranın sağ alt köşesinde bulunan ‘turuncu gülümseyen yüz’ ikonuna tıklayarak sanal asistana soru sormaya başlayabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir