Teknolojix Haber
GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ Tanıtım TEKNOLOJİ (Genel) ÜRÜN İNCELEME

Uzay teknolojisiyle geliştirilen ayakkabı: Adidas Ultraboost 20

Yeni yıla girerken Adidas 2020’nin  yeni performans ayakkabısını satışa sundu. Performansını daha iyiye taşımak ve ayaklarında en son teknolojiyi görmek isteyenlerin modeli olarak tanıtılan Ultraboost 20 ile sporun geleceğine ışık tutan marka, ilk ürününde astronotların dayanıklılığından ilham aldı. Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) U.S. National Lab ile ortaklığıyla geliştirilen modelin ardından, yeni ürünlerin geliştirilmesi için Boost teknolojisi uzaya gönderilecek.

Adidas tarafından geliştirilen Ultraboost 20, koşucuların performansında devrim yaratmaya hazırlanıyor. Adidas, yeni yılda yüksek teknolojiye sahip inovatif yeni bir performans modeliyle kullanıcılarının karşısına çıktı. Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) U.S. National Lab ile ortaklığının ilk ürünü olarak Ultraboost 20’yi sunan marka, işbirliğinin devamında yeni ürünlerin geliştirilmesi için Boost teknolojisini uzaya göndereceğini duyurdu. Astronotların dayanıklılığından ilham alan adidas, koşucuların en yüksek performansa ulaşmalarına yardımcı olacak “Train Like An Astronaut (Astronot Gibi Antrenman Yap)” isimli özel bir eğitim programı oluşturdu.

Adidas ve Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan ortak çalışma

Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) U.S. National Lab ile uzun süreli ortaklığın sonucu olarak ortaya çıkarılan bu ilk modelin her bir parçası uzay mekiği inşasıyla paralellikler gösteriyor. İşbirliğinin ikinci adımında ise adidas yeni ürünlerin araştırma geliştirme süreçleri için Boost teknolojisini uzayda test edecek. Ürünleri söz konusu olduğunda inovasyonuyla ön planda olmaktan gurur duyan bir marka olan adidas, yerçekimsiz bir ortamda da test edeceği Boost’un geleceğini şekillendirerek teknolojisini en üst seviyelere taşımayı amaçlıyor.

Adidas’ın ortak çalıştığı ISS U.S. National Lab, yaşam bilimleri, fizik bilimleri, uzaktan algılama, teknoloji geliştirme ve eğitim alanlarında çeşitli araştırmaları teşvik etmek ve aracılık yapmakla görevli bir kurum. NASA ile birlikte çalışan ISS U.S. National Lab, gelecek nesillere ilham vermek için uzay istasyonundan yararlanarak bilimle çığır açmaya devam ettirmeyi amaçlıyor.

Ultraboost 20’deki her bir parça, performansa dayalı belirli bir fonksiyon için maksimum düzeye ulaştırılırken, bu da sporcuların performansını daha yüksek seviyelere çıkarıyor. Bu yeni siluetiyle laboratuvardaki zorlu stres testlerinin, saatlerce süren araştırmaların ve binlerce koşucunun geri bildiriminin sonucu olarak ortaya çıkan Ultraboost 20, konfor ve tepkinin en üst düzey birleşimini koşuculara bir adım öteye geçmeleri konusunda güven vermek için tasarlandı. adidas Ultraboost 20’nin yeni ve gelişmiş Primeknit üstü Tailored Fiber Placement (TFP) isimli teknolojiye sahip. Bu inovatif teknik, elyafı milimetrelere ayırarak hassas bir şekilde dikilen ve oluşturulan yüksek performanslı ve hafif bir üst kısım oluşturuyor. Ayak desteği tam olarak ayarlandığında koşucuların, koşunun başından sonuna patlamayı bekleyen enerjilerini tamamen açığa çıkarıyor. ISS ABD Ulusal Laboratuvarı ortaklığı, adidas’a yeni bir araştırma ve test imkanı ile mikro yerçekimi koşulları sunuyor. Bu da adidas’ın koşu ayakkabısı teknolojisinin sınırlarını daha fazla zorlamasına izin veriyor. Son nokta ise uzayda test edilmesi olacak.

Related posts

Kağıt paraları dezenfekte eden sistem geliştirildi

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Evde kalanlar telefonlarına sarıldı!

Fatih Akgün

Realme’den Akıllı Saat Realme Watch

Fatih Akgün

Yorum Yap