Teknolojix Haber
BİLİM UZAY ve SAVUNMA

Uzaydan gizemli sinyal…

 

Gökbilimciler, Batı Avustralya’da bir radyo teleskobuyla evrenin derinliklerinden gelen gizemli sinyaller keşfetti. Konu ile ilgili ilk açıklama geldi. Ekip söz konusu sinyallerin kaynağı hakkında henüz tatmin edici bir teori geliştiremedi. Ancak sinyaller ile ilgili bir dizi teori ortaya atıldı.

Samanyolu’nun merkezinden gezegenimiz Dünya’ya gizemli radyo sinyalleri geliyor ve Bilim insanlarının bunlara neyin sebep olduğu hakkında hiçbir fikri yok.

ASKAP J173608.2-321635 olarak adlandırılan sinyal grubu, Batı Avustralya’da bir radyo teleskobu ile saptandı.

Araştırmaya imza atan ekip adına açıklamalarda bulunan Sydney Üniversitesi Astronomi Enstitüsü’nden Profesör Tara Murphy, söz konusu sinyalin 2020 ve 2021 yıllarında 17 defa saptandığını belirtti.

2018 yılında hayatını kaybeden ünlü İngiliz fizikçi Stephen Hawking’e göre, matematiksel olarak dünya dışı varlıkların var olduğunu kabul etmek oldukça olası bir teori.

Farklı platformlarda defalarca bu varlıkların göçebe bir kültüre sahip olma olasılıklarının altını çizen Hawking, bu canlıların kendi gezegenlerindeki kaynakları tüketmiş ve yaşama uygun başka gezegen arayışı içinde olma olasılıklarının bulunduğunu da iddia etmişti.

Related posts

Dünyanın interaktif haritası çıkarıldı ! Çok yakında yaşanamayacak hale gelecek ülkeler hangileri?

Büşra Seyhan

SpaceX’in Starship Roketinin Üçüncü Prototipi Test Alanında Patladı

Fatih Akgün

3 Boyutlu Yazıcıyla Canlı Cilt ve Kan Damarları Üretildi

Yasemin ACAR

Yorum Yap