Teknolojix Haber
MOBİL

Üzücü Bir Haber WhatsApp Toplu Mesaj Özelliği Kaldırılıyor!

WhatsApp toplu mesaj özelliğinin kaldırılacağı ortaya çıktı. Peki, neden böyle bir hamle yapılıyor? Spam mesajlarının artması buna neden mi oldu?

Facebook’un bünyesinde yer alan WhatsApp, özellikle Türkiye’de bayramlarda ve Cuma günlerinde sıkça kullanılıyor. Kullanıcılar WhatsApp’ın toplu mesajlaşma özelliğini severek kullananlar için bugün üzücü bir haber geldi.

WhatsApp cephesinden gelen açıklamaya göre; toplu mesajlaşma gönderme özelliğini sonlandırmada spam mesajları büyük rol oynuyor. Bildiğiniz gibi Spam mesajların WhatsApp üzerinden tek tıklama ile yüzlerce kişiye gönderilmesi, firmanın itibarını zedelemesinin bir yana, kişileri de tehlikeye sokuyor.

7 Aralık 2019 tarihinden itibaren WhatsApp‘ın iOS ve Android uygulamalarından artık toplu mesaj gönderme özelliği kaldırılacak. WhatsApp’ın yapmış olduğu resmi açıklamaya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

“Bu, bütünsel bir yaklaşım gerektiren bir sorundur ve WhatsApp, otomatik veya toplu mesajlaşma veya kişisel olmayan kullanım gibi Hizmet Şartlarımızı ihlal eden suistimali önlemek için elindeki kaynakları kullanma (yasal işlem dahil) kullanmayı taahhüt eder. Bu nedenle, teknolojik yaptırıma ek olarak, bu tür bir istismarın platformdaki kanıtlarına bağladığımız bireylere veya şirketlere karşı yasal işlem yapıyoruz.”

Related posts

Microsoft’un Defender Uygulaması, iOS ve Android’e Geliyor

Yasemin ACAR

Samsung’un Galaxy S20’yi Duyuracağı UNPACKED Etkinliği Nasıl İzlenir?

Fatih Akgün

Huawei, EMUI 10.1 güncellemesini duyurdu!

Fatih Akgün

Yorum Yap