Teknolojix Haber
YAŞAM

Virüs nedeniyle piknik yapmak yasaklandı!

Son dakika: Vatandaşların “Evde kalın” çağrısına uymayarak park ve mesire alanlarına akın etmesi nedeniyle, Tarım ve Orman Bakanlığı; bahçe, park ve mesire alanlarında mangal yakılmasını ve piknik yapılmasını yasakladı.

Hükümet  koronavirüsle mücadele kapsamında önlemlerini artırıyor. Dün ve bugün “evde kalın” çağrısına rağmen çok sayıda vatandaş park ve mesire alanlarına akın edince Tarım ve Orman Bakanlığı harekete geçti. Bakanlık bahçe, park ve mesire alanlarında mangal yakılmasını ve piknik yapılmasını yasakladı.

Sağlık Bakanlığı da yeni tip koronavirüs salgınına karşı konaklama tesisleri, restoranlar, yurtlar ve huzurevlerinde uygulanan tedbirleri artırdı. Otellerde konaklayanların son 14 gün içinde bulunduğu ülkeler ve ülke içindeki seyahat planları bilgilerini içeren kayıtlar tam ve düzenli tutulacak.

 

Restoranlarda, genel enfeksiyon bulaşma riskini azaltmak için masalar arası mesafe 1 metreden az olmayacak. Huzurevi ve yaşlı bakım merkezlerinde koronavirüs hastalığı ile uyumlu şikayetler olması durumunda, bu merkezlerde kalanlar yakından takip edilecek.

Related posts

Pedalları Tersine Çevrilerek Şarj Edilebilen Elektrikli Bisiklet: Rayvolt X One

Yasemin ACAR

Telefonlarınızı Kontrol Edin: Türkiye’de Yaz Saati Uygulamasına Geçildi mi?

Fatih Akgün

Dev Mobilya Şirketi IKEA: Maske ve Dezenfektan Üretmeye Başladı

Yasemin ACAR

Yorum Yap