Teknolojix Haber
MOBİL SOSYAL MEDYA

Vodafone’dan #EvdeKal Hamlesi Geldi…

#EvdeKal !

Vodafone operatör adını değiştirdi:

Corona virüsü nedeniyle ülkemizde bugüne kadar 2 kişi hayatını kaybederken, vaka sayısı 191’e ulaştı. Bu kapsamda Instagram’dan Twitter’a tüm sosyal medya platformlarında insanların zorunlu kalmadıkça evden çıkmaması gerektiği dile getirilirken, buna destek olmak isteyen Vodafone’dan #EvdeKal hamlesi geldi.

Twitter’da açılan ve günlerdir ilk sıralarda olan bu hashtag, Vodafone tarafından geçici olarak operatör adı haline getirildi. Vodafone kullanıcıları telefonlarında operatör adına baktıklarında Vodafone TR yerine #EvdeKal yazısını görüyor.

Corona için telekom operatörlerinden ortak açıklama!

Corona virüsü ile mücadele için bankalardan devlet dairelerine kadar onlarca kurumdan açıklama gelirken, telekom operatörleri ortak açıklama ile hazırlıklarını duyurdu.

Vodafone operatör adı #EvdeKal olarak değişti!

Türkiye’nin dört bir yanındaki kullanıcılar bu değişimi görürken, bazı kullanıcılar operatör adının değişmediğini dile getiriyor. Bunun için yapılması gereken telefonu uçak moduna alıp geri çıkartmak. Diğer GSM operatörlerinden böyle bir hamle gelip gelmeyeceği şu anda bilinmezliğini korurken, tüm operatörler adına yapılan ortak basın açıklamasını sabah saatlerinde sizlerle paylaşmıştık.

Vodafone’un corona virüsü önlemlerine dikkat çekmek için attığı bu adım hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Related posts

iPhone Cihazlarda Çıkarılabilir Pil Olmamasının 3 Sebebi

Fatih Akgün

iOS 13.4 ve iPadOS 13.4 Güncellemesi Geldi!!

Fatih Akgün

LinkedIn, Yeni Özellikleri Test Ediyor

Fatih Akgün

Yorum Yap