Teknolojix Haber
OTOMOBİL SEKTÖREL

Volksvagen T-Cross’ta Yeni Motor Seçeneği

Volkswagen T-Roc’un bir alt modeli olan T-Cross’a yeni motor seçeneği geldi. 1.6 TDI seçeneğin ardından 1.5 TSI seçenek de T-Cross’un motor seçenekleri arasına eklendi.

VW Grubu bünyesindeki birçok araçtan yakından tanıdığımız 1.5 TSI EVO adlı bu güncel motor, 150 beygir güç ile 250 Nm tork üretiyor. Üretilen bu güç ve tork aracın ön tekerleklerine aktarılıyor. 1.5 TSI seçenek T-Cross’ta sadece 7 ileri çift kavramalı DSG şanzıman ile birlikte alınabiliyor.

Volkswagen, bu yeni motor seçeneğinin T-Cross’a 8.5 saniyelik bir 0-100 km/s hızlanma süresi ile 198 km/s’lik maksimum hız değeri sağladığını da açıklıyor.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonları konusunda da bu 1.5 TSI ünitenin, T-Cross’ta zaten sunulan 1.0 TSI üniteye aşırı derecede yakın olduğu da belirtiliyor
Avrupa’da T-Cross’un standart ekipmanları arasında ön ve arka park sensörleri, adaptif hız sabitleyici, LED’li ön farlar, birçok USB portu ve 8 inç’lik bilgi eğlence ekranı gibi şeyler yer alıyor.
Daha pahalı R-Line paketinde ise 18 inç’lik alaşımlı jantlar, R-Line’a özel sportif dış gövde kiti ve 10.25 inç’lik daha büyük bir bilgi eğlence ekranı gibi donanımlar bulunuyor.

Related posts

ALFA ROMEO ve JEEP Markalarından Yüzde 35 Geldi

Fatih Akgün

Elon Musk, Tesla Roadster için yeni bir açıklama yaptı!!

Fatih Akgün

ABD BAĞIMLILIĞI HUAWEI P40 SERİSİNDE DEVAM EDİYOR

Fatih Akgün

Yorum Yap