Teknolojix Haber
OTOMOBİL SEKTÖREL

Volkswagen 2020 ID 4’ün Tanıtımı Ertelendi

Yeni elektrikli SUV modeli ID 4’ü Nisan ayında düzenlenecek New York Otomobil Fuarı’nda tanıtmayı planlayan Volkswagen, merakla beklenen sıfır emisyonlu aracın lansmanını haziran ayındaki Detroit fuarına erteledi.

Autocar’ın haberine göre, Alman üretici New York Otomobil Fuarı’nda ikinci ID modelinin tanımı için gerekli hazırlıkları yapmıştı ancak bilinmeyen bir nedenden ötürü aracın lansmanı ileri tarihe çekildi.

MEB mimarisi üzerinden yükselecek olan ID.4, arka aksa monteli tek motor veya aracı dört tekerlekten çekişli hale getiren ön aksta ikinci bir motorla tercih edilebilecek.

Giriş seviyesinde tek motor-arkadan itiş kombinasyonuyla donatılması beklenen ID.4’ün üst versiyonlarında çift motor ve dört çeker düzeni sunulacağı tahmin ediliyor.

ID.3’te olduğu gibi birden fazla batarya seçeneğiyle gelmesi beklenen ID.4’ün menzilinin ID Crozz konseptinden yola çıkılarak minimum 400 km olacağı tahmin ediliyor.

Volkswagen ID.4’ün, 330 km, 420 km ve 550 km sürüş mesafesi sunan 45, 60 ve 77 kWh kapasiteli üç batarya seçeneği ile sunulacağı tahmin ediliyor.

Related posts

Ferrari F8 Spider Türkiye’de

Fatih Akgün

Türkiye’deki Birçok Şirket, Koronavirüsle Mücadele İçin Destek

Fatih Akgün

Apple, ABD ve Avrupa’ya Milyonlarca Maske Bağışlayacağını Duyurdu

Yasemin ACAR

Yorum Yap