Teknolojix Haber
OTOMOBİL SEKTÖREL

Volkswagen 2021 Touareg R Hibrit

Alman otomotiv devi Volkswagen, uzun zamandır beklenen 2021 Touareg R modelini tanıttı. Gelecek hafta düzenlenecek Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk kez sergilenecek olan SUV, hibrit motorlu ilk VW R modeli olmasıyla öne çıkıyor.

Alman otomobil üreticisi, söz konusu tarihte yeni bir bir Touareg R üzerinde çalıştıklarını ve SUV’nin plug-in hibrit güç ünitesine sahip ilk R modeli olacağını duyurmuştu.

2018’de piyasaya sürülen üçüncü jenerasyonu temel alan hibrit SUV modeli, 3.0 litrelik V6 TSI benzinli motoru ile 340 bg ve elektrik motoru ile 136 bg üreterek toplamda 462 beygir güç ve 700 Nm tork sunuyor.

Elektrik destekli motorun ürettiği güç, sekiz ileri otomatik şanzıman vasıtasıyla 4Motion dört tekerlekten çekiş sistemine aktarılıyor. Maksimum hızı 250 km/s ile sınırlandırılan otomobilin, elektrikli sürüş modundaki azami hızı ise 140 km/s olarak açıklanıyor.

Aracın zeminine yerleştirilen 14.1 kwh’lik batarya, 43 ile 48 kilometre arası elektrikli sürüş imkanı tanıyor. Touareg R hibrit, 0-100 km/s hızlanmasını yaklaşık 5 saniyede tamamlıyor.

TASARIM ÖZELLİKLERİ

Standart olarak 20 inçlik jantlarla sunulan SUV, isteğe bağlı olarak 22 inçlik daha büyük jantlarla tercih edilebiliyor. Kabinde ise sürücü odaklı bir iç dizayna sahip olan yeni Touareg R, 12 inçlik dijital gösterge ekranı ve 15 inçlik bilgi eğlence sistemi ile geliyor.

Yeni Volkswagen Touareg R hibrit, 5 Mart’ta kapılarını açacak Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.

Related posts

Lpg`li Araçlar Kapalı Otoparka Girebilecekler mi ?

Baturay ÇETİN

72 Tank Taşıyıcı MSB’ye Teslim Edildi

Fatih Akgün

TP-Link’in Yeni Distribütörü

Yorum Yap