Teknolojix Haber
OTOMOBİL

Volkswagen Gol Türkiye’ye mi geliyor?

Volkswagen, Peugeot, Fiat ve Renault gibi üreticiler gelir düzeyi daha düşük ülkeler için daha uygun fiyatlı otomobiller geliştiriyorlar. Volkswagen Gol ise bu otomobillerden bir tanesi.

Güney Amerika’da Şile sınırları içerisinde satışa çıktığı andan itibaren oldukça tutulan otomobil 6.990 dolar yani ortalama 48 bin lira gibi bir fiyata satılıyor. Ülkemizde %50 vergi politikası uygulandığını düşünürsek aracın sıfır fiyatı 95 bin TL olacak. Örneğin şu anda sıfır bir Polo 144 bin TL’den, Golf ise 191 bin TL’den satılıyor.

 

Volkswagen Gol ‘un Teknik özellikleri

1.6 atmosferik motor ve 5 ileri manuel şanzıman ile kullanıcıları ile buluşan Gol, 102 beygir güç üretiyor.

Eğer biraz daha fazla güç isterseniz de 6 ileri otomatik şanzımanlı versiyonu alabiliyorsunuz ki o da 111 bg. Gol 4 metreden kısa bir uzunluğa , 285 litre bagaj hacmine ve 186 km/h azami sürate sahip.

VW’nin tanıdık ürün grupları ile karşımıza çıkıyor:Trendline, Comfortline ve Highline. Giriş paketinde klima, merkezi kilit, yükseklik ayarlı sürücü koltuğu, Bluetooth bağlantısı ve elektrikli ön camlar mevcut.

En üst pakette ise çok fonskiyonlu deri direksiyon, sis farları, arka park sensörü, yokuş kalkış desteği, 6.5″ multimedya ekranı ve App Connect uygulaması sunuluyor.

Related posts

Audi, Artemis projesini resmen başlattı!

Fatih Akgün

Her Eve Lazım İnsansız Araç: Hercules

Fatih Akgün

Volksvagen T-Cross’ta Yeni Motor Seçeneği

Fatih Akgün

Yorum Yap