Teknolojix Haber
OTOMOBİL YAŞAM

Volkswagen Logosunu Coronavirüse Uyarladı

Corona virüsü pandemisi nedeniyle, dünyadaki otomobil üreticileri üretimi geçici olarak durdurdu. Bazıları, hastalıkla mücadeleye yardımcı olmak için otomobiller yerine solunum cihazları ve hatta yüz maskeleri üretmeye başladı. Corona virüsü ile mücadelede önlem gereği, dünyanın dört bir yanındaki insanların, evde kalmaları ve hastalığın daha fazla yayılmasını önlemek için sosyal mesafe kuralını uygulaması tavsiye ediliyor.

Audi’den sonra Volkswagen de sosyal mesafeye teşvik ediyor

Audi‘den sonra Volkswagen de, insanların birbirinden uzak durması adına sosyal mesafeye teşvik etmek için resmi logolarını geçici olarak değiştirdi. İki otomobil üreticisi logolarına bir miktar “mesafe” ekledi.

AUDİ SOSYAL MESAFE LOGOSU

Güncellenmiş Audi logosundaki dört bağlantılı rozet birbirinden ayrılırken Volkswagen “V” ve “W” harfleri arasına biraz boşluk koydu. İki otomobil üreticisi kendi web sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında yeni “sosyal mesafe” logolarını yayınladılar.

Volkswagen, altyazılı bir video hazırladı: “Volkswagen’de gelenek olarak tüm krizlerde birlik oluyoruz ve birbirimizi destekliyoruz. Birlikte bu krizi aşmamızı sağlayacak yeni yollar ve çözümler bulacağımızdan eminiz. Şu anda, disiplinli davranış ve hijyen kurallarına uymamız oldukça önemlidir. Güvende kalın, sosyal mesafeyi koruyun!” Benzer şekilde de Audi, “Evde kal. Mesafeyi koru.” demişti.

Yeni logo otomobillerde yer alacak mı?

Yeni logolar, Corona virüsü zamanları için geçerli olduğundan geçici bir yenilik taşıyor. Bu nedenle, sosyal mesafeye hitaben aralık bırakılmış yeni tasarımlar yeni üretilen araçlarda görülmeyecek. Corona virüsü dünyaya yayılmaya devam ederken, tabloyu iyileştirmek ve enfekte önlemi için izolasyon önlemleri gereğince sosyal mesafeye önem vermemiz gerekiyor. Volkswagen’in videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Related posts

Koronavirüse Karşı Savaşan Doktorların Yüzleri…

Fatih Akgün

Otonom Araçların Çarpışmalarını Engellemek İçin Bir Simülasyon Geliştirildi

Fatih Akgün

Instagram, Engelleme Olayına Büyük Tepki!

Yorum Yap