Teknolojix Haber
OTOMOBİL

Volkswagen ve Ford Ortaklığının Ürünü “2022 Amarok” İlk Kez Gösterildi!

Volkswagen ve Ford işbirliğiyle gelecek olan 2022 Volkswagen Amarok ilk kez gösterildi. Volkswagen, Yıllık Medya Konferansı esnasında ikinci nesil pick-up aracının görselini meraklılarıyla paylaştı.

Volkswagen’in Nivus adlı modeli Yıllık Medya Konferansı sırasında sergilendi. Konferans sırasında, otomobil devi tarafından ikinci nesil Amarok‘un görseli de paylaşıldı. Volkswagen CEO’su Herbert Diess, Amarok‘un Volkswagen Ticari Araçlar ve Ford arasındaki iş birliğinin ilk meyvelerinden biri olacağını belirtti.

Volkswagen ve Ford, Ocak 2019’da ticari araçlar ve pick-up’lar için küresel iş birliği planlarını duyurmuştu. Bu gelişmeler, yeni nesil Amarok’un, yeni Ford Ranger ile birçok ortak noktaya sahip olacağına işaret ediyor. İki markanın da geçtiğimiz yıl yaptığı duyuruya göre, yeni araçların satışı 2022’de başlayacak.

İşte yeni nesil Amarok:

Yeni nesil Amarok’un eski modelin tasarımını genel hatlarıyla koruyarak, heybetli görüntüsünü sürdüreceği görülüyor. Otomobil üreticileri, bu tarz tasarımları paylaştıklarında birçok ayrıntıyı abartma eğiliminde olabiliyorlar ve yeni Amarok’ta da durum öyle olabilir.

Çizimde 2022 Amarok’un şişkin bir kaput, dev arazi tekerlekleri ve geniş off-road lastikleriyle geleceği ve kapı kollarının olmayacağı görülüyor. Bu özellikler, seri üretim modelinde daha farklı şekil alabilir. Ancak genel olarak tasarım çizgisinin bu yönde ilerleyeceğini söyleyebiliriz. Volkswagen ve Ford arasındaki anlaşmayla birlikte yeni Ford Transit Connect ve Volkswagen Caddy gibi araçların da ortak üretilmesi beklenilenler arasında.

Related posts

PSA’dan Türkiye’de Üretim Sinyali

Fatih Akgün

Dev İndirim !Akaryakıt Fiyatlarında Büyük İndirim Bekleniyor…

Meryem ACAR

2020 Kia Niro Amerika’da Sahnede Boy Gösterdi

Fatih Akgün

Yorum Yap