Teknolojix Haber
OTOMOBİL

Volkswagen Yeniden Üretime Geçti

Koronavirüs salgını birçok sektörde olduğu gibi otomotiv sektöründe de olumsuz etkilere sebep oldu. Alman otomobil devi Volkswagen, birçok tesiste üretimi durdurmuştu. Şirketten yapılan son açıklamayla Wolfsburg’daki en büyük fabrikada üretimin yeniden başladığı duyuruldu.

Volkswagen fabrika

Koronavirüs tedbirleriyle Volkswagen; çoğu tesisinde üretimi durdurma kararı almış, İspanya’daki üretimini azaltacağını açıklamıştı. Almanya’da bazı küçük işletmelerin açılmasına izin verilirken diğer taraftan Volkswagen, faaliyetlerini yeniden başlatmaya karar verdi.

Yapılan açıklamaya göre tesisteki 8.000 çalışanın bulunduğu Golf üretim bandı tekrar iş başı yaptı. Bu hafta 1.400 otomobil üretmeyi planlayan firma, gelecek 2 hafta içinde üretimi 6.000’e çıkartacak. Bu üretim miktarı, Wolfsburg fabrikasının kapasitesinin %10/15’ine tekabül ediyor. Gelecek haftaysa üretim oranının %40 artırılması planlanıyor.

Volkswagen’in Üretimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Andreas Tostmann, “Avrupa’nın en büyük üretim tesisinde hareketin başlaması; çalışanlarımız, satıcılarımız, tedarikçilerimiz, Alman ekonomisi ve Avrupa için çok önemli bir sembol” diye konuştu. Otomotiv devi, ayrıca Golf modelinin ardından SEAT, Tiguan, Touran modellerinin de üretimine başlayacak.

 

 

Related posts

Türkiye’de En Çok Satan Model Yenilendi!

Fatih Akgün

Renault ve Nissan ortaklığı bozulmayacak

Fatih Akgün

Sony’nin yeni ‘dev’ oyuncağı Sony Vision-S.

Fatih Akgün

Yorum Yap