Teknolojix Haber
YAZILIM

VShield Siber Güvenlik Yarışması Ödül Dağıtacak

VShield, siber güvenlik yarışması Cyber Range ile ödül dağıtacak.

Innovera tarafından düzenlenen ve 40’tan fazla oturum, 70’den fazla konuşmacıyla 2020’nin en kapsamlı siber güvenlik etkinliği olan VShield, ikinci günü olan 22 Mayıs’ta siber güvenlik çalışmalarını pratiğe döken Bayrağı Yakala (Capture the Flag) yarışmasına ev sahipliği yapacak.

VShield Cyber Range adlı yarışma öncesinde, başvuranlar arasından seçilen 8 yarışmacıya sanal makinelerde zafiyet tespit etme, farklı araç ve zararlı yazılımlar kullanarak açıklardan yararlanma konusunda eğitim verilecek. Bayrağı Yakala türündeki eğitimler, katılımcıların başarması gereken hedefleri içerecek.

Gerçekçi bir siber saldırı koşullarını birinci elden deneyimleme fırsatı veren yarışma, NATO Cyber Range iş ortağı CDeX ile adli soruşturma gerçekleştirerek, canlı bir siber saldırının eğitim makinelerine zarar vermesini önlemeye çalışacaklar.

Yarışmacıların bilgi ve yetenekleri, CDeX siber güvenlik uzmanları tarafından değerlendirilecek. Gün sonunda aldıkları puanlar ile her yarışmacının değerlendirilmesi ve yarışmanın kazananları duyurulacak.

VShield Cyber Range‘i kazanan kişi 2.099 Euro değerinde 4 adet gelişmiş eğitim alma hakkı kazanacak. Yarışmanın 2.’si ve 3.’sü de her biri 399 Euro değerindeki gelişmiş eğitimleri hiç ücret ödemeden alabilecekler.

Related posts

Eski Apple Çalışanı Mattheaus Krenn, VR İşletim Sistemi Prototipi Tasarladı

Fatih Akgün

Siber güvenlik yazılımları 3 ay ücretsiz kullanılıyor…

Fatih Akgün

iOS ve iPad OS 14.2 Beta Güncellemesi Sonunda Geldi!

M. Büşra Kaya

Yorum Yap