Teknolojix Haber
GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ TEKNOLOJİ (Genel)

WatchOS 7 İçin İlgi Çekici Satış Politikası!

ABD merkezli teknoloji şirketi Apple, önümüzdeki aylarda duyurmayı planladığı yeni teknolojilerin hazırlıklarını yapıyor. Haziran ayında yapılması öngörülen Worldwide Developers Conference (WWDC – Dünya Geliştiriciler Konferansı) kapsamında önemli duyurular olacak. Bunlardan biri de iOS 14. watchOS 7’nin de iOS 14’le birlikte gelmesi bekleniyor.

9to5Mac, dahili sistem kodlarına dayanan iOS 14’ün, Apple Watch’ta bazı değişiklikler de içeren birkaç yeni özelliğini ortaya çıkardı. Daha önce Apple watchOS 7’nin dahili bir takometre ile “Infograph Pro” adlı yeni bir saat kadranı tanıtacağını duyurmuştu. Daha önce açıklandığı gibi, takometre, kadranın etrafında, seyahat süresine bağlı olarak hızı ve mesafeyi ölçmek için kullanılan bir analog saat ölçeği olarak karşımıza çıkıyor.

watchOS 7, Birden Çok Ülkenin Bayrağıyla Gelecek:

Ayrıca watchOS 7’de, farklı ülkelerden bayraklar gösterecek olan yeni bir saat kadranı var. Bu saat arayüzünün hangi komplikasyonları gösterebileceğiyle ilgili henüz ayrıntılar mevcut değil ancak arayüzün nasıl görüneceğini hayal etmek isterseniz aşağıdaki görsele bakabilirsiniz. Apple’ın bayrak ile ilgili hamlesi, bir tür satış politikası olarak yorumlanıyor. Söz konusu bayraklar arasında Türk bayrağı yer alacak mı, merakla bekliyoruz.

Ayrıca son zamanlarda Apple’ın iMessage, AirDrop veya diğer uygulamalar aracılığıyla kişisel saat yüzlerini başkalarıyla paylaşma yöntemi üzerinde çalıştığı öğrenildi. Bununla birlikte arayüzler, bazı Apple Watch modellerine özel olan Nike ve Hermès gibi tüm saatlerle paylaşılabilir olmayacak.

watchOS 7’nin uyku takibi desteğini içermesi bekleniyor. iOS 14 kodlarına dayanarak, ilgili verileri doğrudan saat kadranlarından göstermek için yeni bir “Uyku” komplikasyonu olacağını söyleyebiliriz. Böylelikle tüketiciler, uyku kalitelerinin ne düzeyde olduğuyla ilgili detayları takip edip, bu bağlamda çeşitli tedbirler alabilecekler.

watchOS 7’de ebeveynleri sevindirecek bir özellik de bulunuyor. Ebeveynler, kendi iPhone’larını kullanarak çocuklarına ait bir Apple Watch’u yapılandırabilecekler. Söz konusu Apple Watch, ilişkilendirilmiş iPhone’la değil, saati kullanacak çocuk için oluşturulacak bir iCloud hesabıyla entegre olarak çalışacak.

Related posts

BİRBİRİNDEN İLGİNÇ GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİLER İLE TANIŞIN

Fatih Akgün

Age of Empires 4 açıklandı bakalım neler var!

Fatih Akgün

Kas Zorlanmalarının Önüne Geçen Ergonomik Klavye :LOGİTECH Ergo K860 ile Tanışın !

Fatih Akgün

Yorum Yap