Teknolojix Haber
YAŞAM

“Web Tapu” uygulaması koronavirüs tedbirleri kapsamında geliştirildi

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünce geçen yıllarda hayata geçirilen “Web Tapu” uygulaması, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında geliştirilerek daha fonksiyonel hale getirildi.

Koronavirüsün ortaya çıkmasıyla Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, aldıkları Kovid-19 tedbirlerine ilişkin vatandaşları kalabalıktan uzak tutmak için teknolojik önlemler aldıklarını belirtti. “Web Tapu” adşı uygulama ile tapu işlemlerinizi internet üzerinden halledebilrisiniz

“Web Tapu” uygulamasıyla internet üzerinden alım-satım, tapu kaydı, ipotek gibi işlemleri yapabilirsiniz.

Sistemle ilgili bir problem yaşandığında “Alo 181” veya internet üzerinden randevu alınarak birimlere gidilmesinin önemine işaret eden Adlı, “Randevu saati dışında gelinmesi, birimlerimizde ciddi bir kalabalık oluşması demektir. Bu kalabalık ortamda virüsün, hastalığın yayılma ihtimali çok daha yüksek.” değerlendirmesinde bulundu.

Web Tapu adresi : https://webtapu.tkgm.gov.tr/

Adlı, uygulamanın kullanımını yaygınlaştırmak istediklerini aktararak şunları kaydetti:

“Web Tapu uygulaması aslında bir seneye yakındır kullanılıyor. Ancak biz bunun ergonomisini iyileştirdik, kullanımını yaygınlaştıracak şekilde basitleştirdik. Artı, sadece vatandaş değil, kamu kurumları ve şirketler bazında da yeni modüller ilave ettik. Dolayısıyla bu şekilde daha fonksiyonel hale getirdik. Şu anda çok basit bir kullanıma sahip olan bir modülümüzü, herkes çok rahatlıkla kullanabilir.”

Adlı, gerekli bilgilerin sisteme girilmesiyle işlemlerin kolaylıkla yapılabildiğini, daha sonra tapuya gelinerek ıslak imza atıldığını ve tapunun kolaylıkla alındığını söyledi.

Memurların vatandaşla temas halinde olduğu tüm birimlerde hijyen kurallarına özen gösterildiğini ve temasın belli aralıkta olması için tedbirler alındığını anlatan Adlı, birimlere temizlik malzemeleri ve maske gönderildiğini de sözlerine ekledi.

Related posts

Artık Otel Odalarında TV Ve Telefonu Temas Etmeden Kullanabiliriz!

M. Büşra Kaya

Eğitime Verilen Ara Uzatıldı!Kur’an Kurslarında Covid-19 Tedbirleri Nedeniyle… 

Meryem ACAR

Bill Gates: Sokağa Çıkma Yasağı İlan Etmeyen Ülkelerde Vaka Sayısı Hızla Artacak

Fatih Akgün

Yorum Yap