Teknolojix Haber
UYGULAMA

WhatsApp 3 Yeni Özelliğiyle Yakında Karşınızda!

WhatsApp 2 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri. WhatsApp’ın tercih etmesinin nedeni, sık sık yeni özelliklerin dahil edilmesidir. 3 yeni WhatsApp özelliği yaklaşan güncellemelerde bizlerle olacak!

WhatsApp'ın az bilinen 12 harika özelliği - Galeri - Yaşam

3 yeni WhatsApp özelliği neler?

Kendini Yok Eden Mesajlar

Bu özellik, kullanıcıların bireysel sohbetlerdeki veya grup sohbetlerindeki mesajlar için kendi kendini imha eden bir zamanlayıcı ayarlamasına izin verir. Belirtilen zamanlayıcı bittikten sonra, mesajlar otomatik olarak sohbetlerden silinir. Bu geçici mesajlaşma sistemi, Telegram gibi mesajlaşma uygulamalarında ortak bir özelliktir ve temel olarak gizlilik ihtiyaçları için verilir.

Sohbet Yedeklemeleri için Şifre Koruması

Şu anda, WhatsApp’ın sohbet yedekleme seçeneği, sohbetleri herhangi bir koruma olmadan yedekler. Yeni gelecek ve ilerleyen güncellemelerle değişmesi bekleniyor. Sızıntılara göremesajlaşma platformu sohbet yedekleri için şifre koruması sağlayacak. Bu da Facebook veya WhatsApp’ın sohbetlerinizin içeriğini görüntülemesini engelleyecektir.

Medyayı Otomatik İndirmek için Yeni Kurallar

WhatsApp son zamanlarda yanlış bilgilerin yayılmasını önlemek için mesajların iletilmesini sınırlayan bir özellik sundu . Artık uygulama, iletilen mesajlardaki her şeyi ve her şeyi indirmesini kısıtlayan bazı ek otomatik indirme özellikleri sunacak. Yönlendirilmiş mesajlar genellikle bir kullanıcının cihazına otomatik olarak indirilen multimedya ekleriyle birlikte gelmediği için bu özellik kesinlikle kullanıcıların cihazlarında büyük miktarda alan tasarrufu sağlayacaktır.

Ayrıca WhatsApp Web üzerinden birden çok masaüstü bilgisayar veya dizüstü bilgisayarda bir WhatsApp hesabı kullanabilseler de, uygulama aynı hesabı kullanarak birden fazla akıllı telefona oturum açmasına izin vermiyor.

Fakat bu, kullanıcıların aynı hesabı kullanarak farklı akıllı telefonlarda oturum açmasına izin vereceği için birden çok cihaz desteğiyle değişiklik yapılabilecek.

Related posts

E-Tablolar’da Google Çeviri Nasıl Kullanılır?

Fatih Akgün

Instagram, Rooms Özelliği İçin ‘Messenger’ Zorunluluğunu Kaldıracak!!

M. Büşra Kaya

TürkGüven Masa Başı Çalışanlar İçin Egzersiz Uygulaması Geliştirdi

Fatih Akgün

Yorum Yap