Teknolojix Haber
UYGULAMA

WhatsApp Çoklu Cihaz Desteği Çalışmalarında Sona Geldi!!

Facebook’un geliştirmekte olduğu ve en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp; yıllardır yeni özellikler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp çoklu cihaz desteği ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

WhatsApp’ta birden fazla cihazda kullanabilme geliyor

Günümüzde WhatsApp Web ile bilgisayar üzerinden mesajlaşmak mümkün tabi. Ancak bunun çalışabilmesi için WhatsApp’ın kurulu olduğu telefonunuzun açık ve internete bağlı olması gerekiyor. Geçtiğimiz aylarda bu bağlılığı ortadan kaldırmak için çoklu cihaz desteği üzerinde çalışmaya başlayan WhatsApp’ın geliştirme sürecini büyük oranda tamamladığı belirtiliyor.

WaBetaInfo tarafından paylaşılan rapora göre, bu özellik kullanıma sunulduğunda tek hesabı 4 farklı cihazda kullanmak mümkün olacak. Bu sayede WhatsApp’ın ilk kez kurulduğu cihazın sürekli açık olmasına da gerek kalmayacak.

Şu anda beta sürecinde test edilmekte olan çoklu cihazda kullanılabilme özelliği kullanıma sunulduğunda, WhatsApp’ın masaüstü işlemcisinin yani Windows ve Mac uygulamalarının da yenilenmesi bekleniyor.

Related posts

Google’dan Android’e, Çok Özel İşlevler Geliyor.

Facebook’tan Facebook Collab Uygulaması.

Google, Duo’da iyileştirmelere gitti!

Fatih Akgün

Yorum Yap