Teknolojix Haber
İNTERNET UYGULAMA

WhatsApp mesajları yeni yıl arifesinde rekor kırdı.

2019’u bitirirken, WhatsApp mesajları yeni yıl rekoru kırdı. 31 Aralık 2019 günü WhatsApp üzerinden atılan mesaj sayısı, mesajlaşma uygulamasının 10 yıllık geçmişinde atılan en yüksek mesaj sayısı olarak tarihe geçti. WhatsApp, Çin haricinde bütün ülkelerde kullanılmaktadır.

WhatsApp mesajları yeni yıl rekoru ile 2020’ye girdi.

Dünya, yeni yıl coşkusunu geride bıraktı. İnsanlar yeni yıl tebriklerini WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamalarıyla sevdikleriyle paylaştı. Günümüzün en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması haline gelen WhatsApp‘ta, 31 Aralık 2019 günü 100 milyar mesaj gönderildiği belirtildi. Sadece bir gün içinde gönderilen bu mesaj sayısı tarihe de geçti. Çünkü WhatsApp tarihinde, bir günde en çok gönderilen sayısı oldu.

1,386 milyar nüfuslu Çin haricinde bütün ülkelerde kullanılan WhatsApp, yılın son gününde saatlik ortalama 4,1 milyar mesajın gönderilmesini sağladı. Sadece Hindistan’da yılın son günü 20 milyar mesaj gönderildiği belirtildi.

Gönderilen 100 milyar mesajın, 12 milyarı ise fotoğraf oldu. Gönderilen mesajların büyüklüğü hesaplandığında, binlerce TB veri ortaya çıkıyor. Mesaj sayısının, dünyada var olan araçlardan 83,3 kat, bütün internet sitelerinden de 65,9 kat daha fazla olduğu belirlendi.

100 milyar mesaj adedinin tam sayısı ise belli değil. Çünkü WhatsApp’ın uçtan uca şifrelenmiş mesajlar özelliğiyle birlikte, mesajlar sadece alıcı ve gönderici tarafından okunuyor. Bu nedenle mesaj sayısının daha fazla da olabileceği söyleniyor.

Related posts

Yeni açıklama geldi! Son dakika: Türkiye’de internet neden çöktü? 

Meryem ACAR

Google Drive, Şifreli Dosyaları Doğrudan Açabilecek!

M. Büşra Kaya

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey ‘Square’ ile rekor kırdı!

Vildan Çelik

Yorum Yap