Teknolojix Haber
MOBİL SOSYAL MEDYA

WhatsApp pil düşmanı mı?

WhatsApp pil tüketimi sorunu giderayak daha fazla akıllı telefonu etkilemeye başladı. OnePlus başta olmak üzere pek çok farklı telefon kullanıcısı WhatsApp’ın arka planda aşırı pil tüketiminden şikayetçi.

Kullanmakta olduğunuz Android akıllı telefonun pili son dönemde hızla tükeniyorsa buna WhatsApp uygulaması neden olabilir. OnePlus marka telefon sahiplerinin yanı sıra  çok sayıda Samsung Galaxy S9, Galaxy S10e, Xiaomi Redmi Note 5 Pro, Pixel 3 ve Pixel 4 kullanıcısı Reddit platformunda WhatsApp ’ın son sürümünün aşırı pil tüketimine neden olduğu yönünde görüş bildiriyor.

Uygulamanın aşırı pil tüketimine neden olduğuna dair WhatsApp’ın Google Play Store sayfasında da her geçen dakika şikayet yorumları artış göstermekte.

Örneğin bir OnePlus 6 kullanıcısı son güncelleme sonrası pil tüketimine göz attığında WhatsApp ’ın bir buçuk saat boyunca çalıştığını fark ediyor. Oysa kullanıcı uygulamayı sadece birkaç dakika kullandığını belirtiyor.

Bir Redmi Note 5 Pro kullanıcı ise WhatsApp ’ın arka planda sürekli çalışıyor olmasından dolayı pilin %74’ten %19’a hızla düştüğünü fark ediyor. Yine uygulamayı sadece birkaç dakika kullandığını belirten kullanıcının ifadelerine göre bu aşırı pil tüketimin %30’u WhatsApp’tan kaynaklı.

WhastApp pil sorunu nasıl giderilir?

WhatsApp ’ın 2.19.325 versiyonunu kullanıyorsanız aşırı pil tüketimiyle karşılaşmanız olası görünüyor. Pek çok kullanıcı WhastApp verilerini yedekleyip uygulamanın bu versiyonları telefonlarından kaldırıyor.

Bunun yerine 2.19.291 ya da daha eski bir WhatsApp APK dosyası yüklendiğinde pil sorunu aşılmış görünüyor.

Related posts

iOS 15 Alacak İphone Modelleri Açıklandı

Baturay ÇETİN

Realme C11’in ilk görüntüleri çıktı!

Yağmur Kübra Yazıcı

 Yeni Akıllı Telefonu Oppo A5 (2020),Büyük Ekran, Toplamda 5 Kamera…

Meryem ACAR

Yorum Yap