Teknolojix Haber
UYGULAMA

WhatsApp Süresi Dolan Medyalar İçin Çalışmaya Başladı!!!

Güncellenen Android için WhatsApp beta sürümü ile şirketin platforma daha fazla yenilik getirdiğini görüyoruz. Süresi dolan medya özelliği sayesinde kullanıcılar belirli bir süre sonra ortadan kaybolacak medya mesajları gönderebilecek. Başka bir deyişle, kullanıcı tarafından gönderilen medya görüntülendiğinde alıcının telefonundan otomatik olarak kaybolacak. 

WhatsApp halihazırda kullanıcıların gönderilen mesajları iptal etmesine izin veriyor. Öte yandan bu özellik, sohbette bir medya dosyasının gönderildiğine dair hiçbir gösterge olmayacak şekilde sohbetten tamamen kaybolacak. Ek olarak WhatsApp, kullanıcıların süresi dolan medya dosyalarının ekran görüntülerini almasını engelleyecek gibi görünmüyor. Bunun gelecekteki bir güncelleme ile değişebileceğini de düşünebiliriz. Ayrıca, gönderilen medya dosyalarının belirli bir süre sonra kaybolması için zamanlayıcı işlevi de yok ancak bunun gelecekte gelmesi olasılığı yüksek. 

Özellik şu an için sadece Android sürümünde test ediliyor. Tabii ki kaybolan medya özelliği herkese açılmadan önce bunun iOS sürümünde de yer almasını bekleyebiliriz. 

Related posts

Bakanlık Yeni Tip Corona Virüs İçin WhatsApp Hattı Kurdu…

Meryem ACAR

e-Kitap Okumak İçin 10 Ücretsiz Uygulama (Android – iOS)

BÜŞRA ÇANKAROĞLU

Google, Play Store İçin Bir Yenilik Daha Test Ediyor!

Yorum Yap