Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA UYGULAMA

Whatsapp yakında Messenger Rooms aracılığı ile 50 kişiye kadar görüntülü aramaları destekleyebilir

Facebook, WhatsApp‘ı 2014’te satın aldığından beri, süper popüler sohbet uygulaması Whatsapp’ı diğer hizmetlerinden oldukça ayrı tutmayı başardı. Ancak arada bir WhatsApp’ın aslında Facebook’a ait olduğunu hatırlıyoruz. WABetaInfo tarafından tespit edilen, yakında gelmesi beklenen bir özellik testine göre, büyük gruplarla görüntülü görüşme yapmak için Whatsapp sizi isterseniz Messenger Rooms odalarına yönlendirecek.

WhatsApp kısa süre önce bir video görüşmesinde grup  konuşması sayısını dörtten sekiz kişiye kadar çıkarmıştı. Ancak  bu sayı yine de Messenger Rooms tarafından izin verilen 50 kişi kapasitesine kıyasla az kalıyor. WABetaInfo, Android uygulamasının beta sürümünde benzer bir özellik bulduktan sonra, WhatsApp Web İstemcisinin en son sürümünde de Messenger Rooms’a dair bir bağlantı buldu. Bu da Facebook’un şu anda bu entegrasyon üzerinde çalıştığına dair fikirleri daha da güçlendiriyor.

Kaynak: WABetaInfo
Kısayol şu anda hem  ataç menüsünde hem de web istemcisinin ana menüsünde görünüyor. Tıkladıktan sonra, kullanıcılar, Messenger çağrılarının WhatsApp çağrıları gibi uçtan uca şifrelenmediğini bildiriminden sonra, Messenger Rooms‘a yönlendirileceklerini bildiren bir uyarı alıyor.
Kaynak : WABetaInfo

Özellik  hala geliştirme aşamasında olduğu için henüz çalışmıyor. Whatsapp‘a yapılacak bu küçük dokunuş ile büyük WhatsApp gruplarında video görüşmeleri yapmak isteyenler için güzel bir seçenek eklenmiş olacak. Ayrıca Messenger Rooms‘u kullanmak için bir Facebook hesabına da ihtiyaç yok. Uçtan uca şifreleme olmaması konusunda bir probleminiz yoksa oldukça etkili bir seçenek olacağa benziyor.

Related posts

WhatsApp ile Telekonferans!

WhatsAPP’a Sessizlik Geliyor

Fatih Akgün

Play Store’da Bir Temizlik Daha Gerçekleşti.

Yağmur Kübra Yazıcı

Yorum Yap