Teknolojix Haber
UYGULAMA

WhatsApp’a Reklam mı Geliyor?

WhatsApp İçin Kötü Haber

Facebook, WhatsApp‘a reklam ekleme planlarından maalesef vazgeçmiş değil! Neyse ki bu, yakın zamanda olacak gibi görünmüyor…

Facebook, üzerinden para elde etme yollarını aradığı WhatsApp’a reklam yerleştirme planlarından henüz vazgeçmedi. The Information’ın raporuna göre Facebook, mesajlaşma yazılımlarını birleştirme planını tamamladıktan sonra reklam planlarını devreye alacak.

Facebook‘tan bir yetkili, “Status üzerinde gösterilecek reklamlar, WhatsApp için uzun vadeli bir fırsat olmayı sürdürmektedir,” diyerek WhatsApp reklamları konusunun kapanmadığını doğrulamış oldu. Bu arada The Information, Facebook‘un bu reklamları nasıl göstereceğine dair yeni bilgiler de paylaştı. Firmanın telefon numaranızı kullanarak Facebook ve WhatsApp hesaplarınızı “eşleştireceği“, böylece size hangi reklamları göstereceğine karar vereceği anlaşılıyor. Firma gerçekten böyle bir düşünce içerisindeyse, zaten yeterince tartışmalı olan Facebook‘un gizlilik sorunları, yeniden gündeme taşınabilir. Bu noktada Facebook kullanmayanlara hangi reklamların gösterileceği merak konusu.

En azından şu anki durumda, WhatsApp‘a reklamların gelmesinin yıllar süreceği anlaşılıyor. Facebook, mesajlaşma uygulamalarının alt yapılarını birleştirmenin yıllar süreceğini söylemişti.

Related posts

Spotify’e bağış sistemi geliyor!

Fatih Akgün

Son Dakika: BDDK’dan Taşıt ve Tüketici Kredisi Açıklaması Geldi…

Meryem ACAR

Bandsintown, Twitch ile iş birliği yapacak

Fatih Akgün

Yorum Yap