Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

WhatsApp’dan Evde Hep Birlikte Adlı Çıkartma Seti

WhatsApp’dan Evde Hep Birlikte Adlı Çıkartma Seti

WhatsApp‘dan evde hep birlikte adlı çıkartma seti sürprizi. En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan WhatsApp, Dünya Sağlık Örgütü ile iş birliği yaparak evde kalmanın önemine dikkat çekmek için yeni çıkartma setini yayınladı. “Evde Hep Birlikte” adlı çıkartma seti, kullanıcıları salgına karşı bilinçlendirmeyi hedefliyor.

Çin’in Wuhan eyaletinde başlayarak tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle mücadele kapsamında birçok firma uygulamalarına çeşitli yeni özellikler getiriyor. Bunlardan biri de sosyal medyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp oldu. WhatsApp, 2 milyar kullanıcısına koronavirüs pandemisi sırasında evde kalmanın ne kadar önemli olduğunu ekstra bir hatırlatma yaparak kullanıcıların evde kalmasını hedefliyor. WhatsApp

Popüler mesajlaşma uygulaması, kullanıcıları tüm dünyayı etkileyen salgına karşı bilinçlendirmek için “Evde Hep Birlikte” adlı bir çıkartma seti oluşturdu.

WhatsApp, çıkartmaları oluştururken Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ile birlikte işbirliği yaptıklarını belirtiyor. Yayınlanan çıkartmalarda el yıkama, evden çalışma ve diğer sosyal mesafe kavramları ifade ediliyor. Çıkartmaların en güzel yanlarından biride çeşitli dil seçeneğine sahip olması. Evde Hep Birlikte çıkartmaları Türkçe‘nin yanı sıra, İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Portekizce, Rusça, İspanyolca, Arapça, Endonezyaca dil seçeneklerine sahip.

WhatsApp’tan Evde Kalmanın Önemini Vurgulayan Çıkartmalar etiket

WhatsApp’ın yayınladığı blog yazısında, “İnsanların COVID-19 salgını ve ötesinde bağlantıda kalmasına yardımcı olacak ‘Evde Hep Birlikte’ çıkartma paketi için Dünya Sağlık Örgütü ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz. Çıkartmalar komik, eğitici ve evrensel olarak dil, yaş ve diğer engelleri aşabilir.” ifade edilerek. Durumun ciddiyetini her şekilde vurgulamanın önemini belirtti.

Daha önce de Instagram, Facebook gibi önde gelen sosyal medya uygulamaları evde kalmanın önemine dikkat çekmek için kullanıcılara eğlenceli reaksiyon emojileri getirmişti. Bunların yanı sıra söz konusu popüler sosyal medya platformları koronavirüs salgını hakkında yanlış bilginin yayılımını engellemek ve evde kal karşıtı eylemlerin önüne geçmek için bazı önlemler almıştı.

WhatsApp son zamanlarda gönderilen mesajlara daha sıkı kontroller ekledi. Geliştiriciler ile birlikte kullanıcıların sağlık bilgilerini ve sahte haberler paylaşmalarını önleyen mesajlaşma botları oluşturmak için adımlar attı.

Ayrıca Facebook’un İnstagrama getirdiği müzik özelliği ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Instagram’da Yeni Bir Dönem Başlıyor “Instagram Shop”

Fatih Akgün

Messenger’a Uygulama Kilidi Geliyor!!

Nihal Sanlı

Artık Yüksek Erişimli Hesapların Konumlarını Facebook ve Instagram Gösterecek

Fatih Akgün

Yorum Yap