Teknolojix Haber
MOBİL

WhatsApp’ın iOS Beta Sürümü Güncellendi!

WhatsApp geliştiricileri, uygulamanın iOS beta sürümünü güncellediler. Tüketicilere sunulan yeni güncelleme, arama ekranına eklenen yeni bir başlık ortaya koyarken, çağrılardaki kişi sınırlamasının da kaldırılacağını müjdeliyor.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, akıllı telefon kullanıcılarının vazgeçilmezi oldu. Bu durumun farkında olan geliştiriciler de WhatsApp’ın daha aktif bir şekilde kullanılabilmesi için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar ve uygulamayı sürekli olarak güncel ve işlevsel bir halde tutmaya çalışıyorlar. Şimdi WhatsApp’ın iOS beta sürümünü güncelleyen geliştiriciler, yaklaşmakta olan yeni özellikleri açıkladılar.

WhatsApp geliştiricilerinin son beta sürüm güncellemesi ile uygulama, “2.20.50.23” sürüm koduna sahip oldu. Yeni güncelleme, kullanıcılar için çok da önemli olmayan bir yenilik getirirken çok mühim bir özelliğin yaklaşmakta olduğunu da ortaya çıkardı. Gelin, Whatsapp iOS Beta sürümünün özelliklerine yakından bakalım.

WhatsApp’ın son iOS beta sürümü ile ortaya çıkan yeni özellik, arama ekranına yeni bir başlık bölümü ekliyor. Söz konusu başlık, WhatsApp’ın sadece mesajlaşmaları değil, aramaları da uçtan uca şifrelediğini ortaya çıkarıyor. Yani tüketiciler, son dönemlerde sık sık gündem olan WhatsApp mesajlaşmaları ve WhatsApp aramalarının güvenlikleriyle ilgili bir önemli bilgiyi, yeniden hatırlamış olacaklar.

Yeni güncelleme ile Whatsapp’ın yeni arama başlığı:

Whatsapp yeni özellik ile çağrılara katılım sınırlarını kaldırıyor:

WhatsApp bir süre önce, kullanıcıların daha fazla kişiyle görüşmesini sağlayabilmek için sınırları kaldırma kararı aldı. Normal koşullarda 4 kişiye kadar yapılan görüşmeler, çok kısa bir süre sonra daha fazla kişiyle yapılabilecek. Böylelikle tüketiciler, artık çok daha fazla kullandıkları WhatsApp’ta, çok daha fazla sayıda kişi ile aynı anda görüşme yapabilecekler. WhatsApp’ın arama ekranına eklediği yeni başlık, çok büyük bir ihtimalle bir sonraki kararlı sürümde iOS kullanıcılarının hizmetine sunulacak. Ancak çağrı sınırlamasının kaldırılmasının ne zaman hayata geçeceği şu an için kesinleşmiş değil. Teknik eleştirmenlere göre WhatsApp, çok kısa bir süre içerisinde söz konusu kısıtlamayı kaldıracak. Ayrıca WhatsApp’ın yeni uygulamasında çağrıların en çok kaç kişi ile yapılabileceği konusu da henüz netleşmedi.

Related posts

Vivo iQOO 120W süper flaş şarj teknolojisi ile Oppo’ya Rakip Oldu.

Fatih Akgün

Galaxy Note 20 FE geliyor! (Galaxy S20 serisinden daha ucuz olacak)

Vildan Çelik

Oppo’nun Yeni Arayüzü ColorOS 7 Ne Zaman Hayatımıza Girecek?

Fatih Akgün

Yorum Yap