Teknolojix Haber
DONANIM SEKTÖREL TEKNOLOJİ (Genel) TeknolojiXHaber UYGULAMA YAZILIM

Windows 10 güncellemesinde beklenmeyen hata!

Windows 10 güncellemelerinde  bazı kritik hatalar meydana geliyor. Daha önce güncelleme sonrası  veri kaybı yaşayan kullanıcılar olduğunu biliniyordu ve bazı antivirüs programlarında da sorun yaşanmıştı.

Reddit, Twitter gibi sitelerde Windows 10 kullanıcı profili hatası sebebiyle birçok kullanıcı sorun yaşadığını açıklamıştı.

Windows 10 güncellemesi kullanıcı profillerini gizliyor

Bir süredir güncelleme hatalarıyla gündeme gelen işletim sisteminde KB4532693 kodlu güncelleme dosyasında yeni bir sorun keşfedildi. Bu güncelleme sonrası Windows 10 kullanıcıları, kullanıcı profillerine erişemediklerini dile getirdiler.

Kullanıcı profillerinin beraberinde ilgili dosyalara da erişimin engellendiğini gördük. Bu durumdan dolayı farklı bir kullanıcı üzerinden gerçekleştirdiğiniz işlemlerde sorun yaşanabilir.

Sorun yaşayan kullanıcılar  gerçekleştirdikleri güncelleme sonrası hiçbir şekilde profillerine erişemediklerini belirttiler. Edinilen bilgilere göre güncelleme yapan Windows kullanıcıları yükledikleri uygulamaları, masaüstü duvar kağıtlarını, indirdikleri dosyaları görüntüleyemiyor.

Microsoft bu konu hakkında henüz resmi bir açıklama yapmadı. Şu anda bu sorunun tek çözümü KB4532693 kodlu güncellemeyi kaldırmak gibi gözüküyor. Kullanıcılar şirketin bu sorunu en kısa sürede çözmesi bekliyorlar. Ayrıca otomatik güncelleme yapan kullanıcıların bu güncellemeyi silmesi gerektiğini belirtmekte fayda var.

Related posts

Bilim İnsanları Bir Böceğe Kamera Taktı!

Fatih Akgün

Google Play Store’a “Dene ve Yükle” Yeniliği !

Yağmur Kübra Yazıcı

Netflix, Yakaladığı Başarının Keyfini Sürüyor!

Yorum Yap