Teknolojix Haber
DONANIM YAZILIM

Windows 10 Güncelleştirme Sorunu Nasıl Çözülecek?

MicrosoftWindows 10 ile birlikte güncelleştirme aralığını daha da sıklaştırdı. Ancak bu sıklaştırma ile birlikte Windows 10 güncelleştirme sorunu da daha sık görülmeye başladı. Şubat ayının sonunda yapılan KB4535996 kod adlı güncelleştirme, aslında uzun süredir devam eden birçok sorunu çözmek için yayınlanmıştı.

Ancak bazı kullanıcılarda güncelleştirme, mevcut hataları çözmek yerine daha başka sorunlara neden oldu. Microsoft ise sorunun kaynağını belirlemek ve kullanıcıların mağduriyetini gidermek için büyük bir çaba içinde.

Windows 10 güncelleştirme sorunu nasıl çözülecek?

Microsoft Şubat güncelleştirmesini, arama işlevselliğini, yazdırma ve pil performansını etkileyen bir dizi sorunu gidermek için yayınlamıştı.

Aslında her güncelleştirmede bazı kullanıcıların, belli başlı buglarla karşılaşması, bazı programların doğru çalışmaması gibi sorunlar görülebiliyor.

Buna karşın, Şubat ayı güncelleştirmesinin Windows çökmesi gibi çok daha kritik sorunlara yol açtığı ortaya çıktı. Şu an için yaklaşık 200 bilgisayarda mavi ekran hatası ve Windows çökmesi sorunu yaşanmış olsa da, henüz Microsoft bu soruna bir çözüm bulabilmiş değil.

Hatayı alan bir çok kullanıcı forumlarda, KB4535996 güncellemesi sonrasıVisual Studio üzerinde çalışan, signtool.exe dosyasıyla alakalı bir hata verdiğini ve güvenli modun da bu hata sonrası çalışmadığını bildiriyor.
Bazı kullanıcılar ise güncelleme ekranının ilerlemediğini ve bilgisayarın sürekli olarak kendini yeniden başlattığı gibi sorunlardan bahsediyor.

MicrosoftVisual Studio kaynaklı bu sorunu kabul etmiş durumda. Her ne kadar bu sorun forumlarda ve Reddit üzerinde bir haftadır konuşuluyor olsa da, Microsoft tarafından da sorunun varlığı kabul edilmiş oldu.

Yazılım devinin çözümü ise bu güncelleştirmeyi bilgisayardan kaldırmak. Microsoft’un Mart ayı içinde yeni bir güncelleştirme yayınlayarak bu sorunu çözmesi bekleniyor.

Eğer güncelleştirme sizin bilgisayarınızda da sorunlar yaratıyorsa, ayarlar üzerinden güncelleştirme geçmişine giderek, son güncelleştirmeyi geri alabilirsiniz.

Related posts

Microsoft test kullanıcılarına Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesini sundu (Bosanski jezik)

Fatih Akgün

Google, Android İçin Ekim Ayı Güvenlik Yamasını Yayınlandı

EndeavourOS İşletim Sisteminin Yeni Sürümü Birçok Yeni Özellikler Getirdi!

Fatih Akgün

Yorum Yap