Teknolojix Haber
SEKTÖREL

Windows 10 için yeni uygulama ikonları çıktı

Microsoft, Windows 10 için hazırladığı yeni uygulama ikonlarının dağıtımına başlıyor.

Windows 10’un modernleştirilmesi amacıyla yeni uygulama ikonlarının hazırlanmıştı. Yeni uygulama ikonları ilk olarak Windows 10’un Fast Ring test grubundaki kullanıcılarla buluşmaya başladı.

Windows 10’un yeni ikonları, Microsoft’un Fluent Design (Akışkan Tasarım) adını verdiği prensiplerini yansıtıyor. Şirket, bu ikonları geçtiğimiz aylarda gözler önüne çıkarmıştı. Yeni ikonlar, mevcut ikonlara kıyasla çok daha canlı ve renkli görünüyor.

Hesap Makinesi, Groove Music, E-Posta, Ses Kaydedicisi, Alarmlar & Saat, Filmler & TV ve Takvim, Windows 10’un ikonları değişen ilk yerleşik uygulamaları oldu. Microsoft, Fotoğraflar gibi daha sade ikonlara sahip uygulamaların ikonlarını da yenilemeyi planlıyor.

E-Posta ve Takvim uygulamalarının yeni ikonlarını, Windows 10’un Çıkış Ön İzlemesi sürümünde görmek de mümkün oluyor. Yeni ikonların tüm kullanıcılara açılması bekleniyor.

Microsoft, Fluent Design yaklaşımıyla tüm yazılım ve servislerini daha modern bir görünüme kavuşturmayı hedeflediği biliniyor. Yeni ikon açılımı da bu yaklaşımın bir halkası olarak değerlendirilebilir. Söz konusu ikonları, Windows 10’un çift ekranlı cihazlar için hazırlanan sürümü Windows 10X’te de görmek mümkün olacak gibi gözüküyor.

Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda Windows 10 deneyimi yenileniyor

Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardaki Windows 10 deneyiminin yenilenmesi süreci hâlâ devam ediyor. Ancak bu yeni ikonların yeni Başlat menüsü tasarımında gösterilip gösterilmeyeceği hâlâ belirsizliğini koruyor.

Microsoft daha önce de Office uygulamalarının ikonlarını ve tasarımlarını değiştirmiş ve Word, Excel, PowerPoint gibi uygulamaları için yeni seçenekler eklemişti. Söz konusu tasarım değişikliklerini Office uygulamalarının mobil uygulamalarına da taşıyan şirket, farklı mobil uygulamalarda da Fluent Design deneyimini sunmaya odaklanıyor. Edge internet tarayıcısını da yenileyen Microsoft, Office’in logosunu da modernleştirmişti.

Related posts

2020 iPhone’lar ve Ekran Üreticileri Belli Oldu

Yağmur Kübra Yazıcı

Apple’ın Açığını Bulan Genç, Aldığı Ödül Karşısında Hayal Kırıklığı Yaşadı

Meryem ACAR

Online barkod muhasebe sistemi

Fatih Akgün

Yorum Yap