Teknolojix Haber
İNTERNET YAZILIM

Windows 10 işletim sisteminin kullanıcı sayısı belli oldu

Microsoft’ un son işletim sistemi sürümü olan Windows 10′ u kullananların sayısı gün be gün artıyor. Microsoft, popüler işletim sisteminin kullanıcısı sayısını da açıkladı. Şirket mart ayıyla birlikte Windows 10 kullananlarının sayısının 1 milyarı aştığını belirtti.

Şirketin 1 milyar kullanıcı bandını aşmasıyla birlikte önemli bir başarı yakalanırken, diğer yandan her 6 ayda 100 milyon yeni kullanıcının Windows ailesine katıldığı görülüyor. Düzenli olarak büyümesini sürdüren Windows 10, SSD disklerle birlikte kullanıldığında yüksek performansla çalışıyor ve yüzde 100 disk kullanımı gibi hatalar ortaya çıkmıyor.

Microsoft, Windows 10’un yayınlandığı ilk günden itibaren 3 yıl içinde 1 milyar kullanıcıya ulaşmayı hedefliyordu. Ancak özellikle telefon tarafında isteneni veremeyen Windows’un böylesi bir gecikme yaratmasıyla hedeflenen rakama biraz daha geç ulaşıldı.

Microsoft, sadece işletim sistemini desteklemekle kalmıyor, aynı zamanda bu işletim sistemini kullanan cihazlar da piyasaya sürüyor. Şirket, son olarak Surface Neo, Surface Duo gibi farklı tarzlara sahip cihazlarını görücüye çıkarmıştı.

Windows 7 ve Windows XP kullananların sayısı azaldıkça, Windows 10’un kitlesi de daha fazla büyüyecek.

Related posts

Twitter Spaces sohbet özelliğini test ediyor

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Google Video Konferans Hizmeti Meet Ücretsiz Oldu

Fatih Akgün

HUAWEI MATEBOOK X PRO 2020 İle SINIRSIZ DENEYİM..

Murat Yap

Yorum Yap