Teknolojix Haber
YAZILIM

Woocommerce Nedir? Woocommerce Avantajları Nelerdir? WordPress’te Woocommerce Nasıl Kurulur?


Woocommerce Nedir?

 Woocommerce, bir  WordPress popüler e-ticaret eklentisidir. Bir WordPress sitede Woocommerce eklentisi kurulduğunda, site online mağazaya dönüşebilir, her çeşit ürün satılabilir. Woocommerce ile uyumlu eklentiler kurulduğunda, site içeriği kullanıcılara göre özelleştirilebilir ve satışlar arttırılabilir.

 

 

Woocommerce’nin Avantajları Nelerdir?

1- Maliyet Avantajı

Woocommerce ücretsiz bir eklenti olduğu için,  işletmelere ek bir maliyet çıkartmadan e-ticaret sitesi sahibi olma imkanı sunar.

2- Eklenti ve Tema Çeşitliliği Avantajı

Woocommerce, WordPress altyapısı ile çalıştığı için WordPress ile çalışan çok sayıda ücretli ya da ücretsiz eklentiyi kullanarak siteleri özelleştirebilir. Ayrıca, Woocommerce için özel olarak geliştirilen çok sayıda ücretli ya da ücretsiz tema da bulunuyor.

3- Analitik Yapı Avantajı

Müşterilerin sitenizde hangi ürünler ile ilgilendiği önemli bir konudur.  Woocommerce ile Google Analytics, Yandex Metrica gibi eklentiler kullanılarak, web siteleri detaylı olarak analiz edilebilir.

4- Kurulum Kolaylığı Avantajı

Woocommerce kurmak için kod bilmeye gerek yoktur, kolayca kurulum yapılır.

5- Woocommerce Topluluğu Avantajı

Woocommerce, WooThemes‘in yaptığı ve Automattic‘in geliştirdiği açık ve özgür kaynak kodlu bir eklentidir. Açık ve özgür kaynaklı yapılar, topluluklarca desteklenir. Woocommerce’de bu yönüyle büyük bir uluslararası topluluğa sahip. Dolayısıyla, herhangi bir sorun yaşadığında destek alması kolaydır.

 

 

WordPress Woocommerce Nasıl Kurulur?

WordPress Woocommerce kurulumu oldukça kolaydır. Aşağıdaki adımları takip ederek ek bir bilgiye gerek kalmadan kurulumu yapılabilir.

 

1. Aşama: Woocommerce Kurulumu

  • WordPress admin panelden Eklentiler->Yeni Ekle tıklanır.
  • Açılan sayfada sağ üst köşedeki arama alanına Woocommerce yazılır.
  • Arama sonuçlarında çıkan Woocommerce eklentisi Şimdi Kur butonuna basarak kurulur.

 

Kurulum tamamlanınca Etkinleştir butonuna tıklanır.

 

 

2. Woocommerce Kurulum Ayarları

Woocommerce kurulum ayarları aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibidir. İşletme ile ilgili girilen bütün veriler sonradan değiştirilebilir.

 

1- Mağaza bilgilerini doldurduktan sonra sektör bilgileri girilir.

2- Ürün çeşitleri ayarında, satışı planlanan ürün çeşitleri seçilir.
(Bu sayfada bazı ücretli modüller de bulunuyor, istenirse seçilebilir.)

 

 

3- Son aşamada tema seçilir. Burada ücretli ve ücretsiz Woocommerce destekli temaları bulunur. İstenilen tema seçilir. Sonraki zamanlarda farklı tema kullanılmak istenildiğinde, WordPress admin panelinde bulunan tema ayarlarından değiştirilebilir.

 

  • Son olarak Woocommerce&Jetpack işbirliğini kabul edilir ve kurulum tamamlanır. (Kurulum tamamlanınca, WordPress admin panelinde Woocommerce, Ürünler gibi yeni alanlar görülür.)

 

Woocommerce Ödeme Yöntemi

Woocommerce eklentisinde; kapıda ödeme, banka havalesi, paypal ve çekle ödeme seçenekleri hazır bir şekilde gelir. Bunlar dışında bir ödeme yöntemi kullanılmak istendiğinde eklenti kurulması gerekir.

 

Related posts

Jhon Mcafee gelirinin vergisini ödemedi tutuklandı

Fatih Akgün

İşte WhatsApp’a Yeni Gelen 5 Çok Önemli Özellik!

Fatih Akgün

HTML ve HTML5 arasındaki farklar

Fatih Akgün

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım