Teknolojix Haber
YAZILIM

WordPress AMP

WordPress AMP nedir ve nasıl kullanılır?

AMP, Hızlandırılmış Mobil Sayfalar anlamına gelir ve Google ve Twitter tarafından yapılan, hızlı yüklenen mobil sayfalar sunmayı ve web sitesi mobil performansını artırmayı amaçlayan bir projedir.

AMP, makalelerinizin mobil cihazlardaki yükleme hızını artırarak onu çok hızlı veya neredeyse anında başlatmalıdır. Ancak diğer yandan, AMP teknolojisi tasarımı ve tüm gereksiz öğeleri ortadan kaldırdığı için içerik tasarımınız ve bunun gibi şeyler üzerinde gerçekten tam kontrole sahip değilsiniz. Google, bu teknolojiyi en başından beri zorluyor ve hatta AMP’yi zaten uygulayan bir web sitesini aramak için en iyi zamanı veriyor.

 

WordPress web sitesine AMP nasıl kurulur

WordPress destekli web sitenize AMP desteği eklemenin en iyi yolu, WordPress üzerindeki ücretli veya ücretsiz geliştirilen AMP eklentisini kullanmaktır. Bu eklentiyi etkinleştirdiğinizde, sitenizdeki tüm gönderi URL’lerinin bir /amp/ sürümü olacaktır. Böylece URL‘nin sonuna /amp/ ekleyebilir ve belirli bir gönderi veya sayfanın AMP sürümünü görürsünüz. Eklenti, normal sayfalarınızın başına Google ve diğerlerinin bu sayfaların var olduğunu tanımasını mümkün kılan standart bir meta etiket ekler. MP eklentisi ayrıca yeni bir şablon ve Tema Özelleştirici sunar, böylece daha kişisel görünmesini sağlamak için stili doğrudan değiştirebilirsiniz. Eklentiyi kurup etkinleştirdikten sonra AMP sayfalarınız otomatik olarak kurulacaktır.

 

Related posts

WordPress Image Optimizer – WebP Convert Kurulumu

Fatmanur Kama

Bluetooth’ta, Milyarlarca Cihazı Doğrudan Etkileyen Büyük Bir Tehlike Ortaya Çıktı!

Fatih Akgün

Google Play Store’a “Dene ve Yükle” Yeniliği !

Yağmur Kübra Yazıcı

Yorum Yap