Teknolojix Haber
YAŞAM

Wuhan’da, 24 saatte sadece 1 virüs vakası keşfedildi!

Corona virüsünün ilk tespit edildiği yer olan Çin’in Wuhan kentinde son 24 saatte sadece bir yeni corona virüsü vakası tespit edildi. Wuhan’dan gelen bu haber virüse karşı alınan önlemlerin işe yaradığını gösteriyor.

Dünyanın dört bir tarafında görülen corona virüsü, ilk olarak geçtiğimiz aralık ayında Çin’in Wuhan şehrinde görülmüştü. Wuhan’da corona virüsünün tespit edilmesinin ardından virüse karşı büyük bir mücadele başlamış ve birçok şehir karantinaya alınmıştı. Sıkı önlemlerin devam ettiği Wuhan’da son 24 saat içinde sadece bir yeni corona virüsü vakası tespit edilebildi.

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’ndan yapılan açıklamada son 24 saatte Wuhan’da sadece bir yeni vakanın tespit edildiği belirtilirken, bütün Çin’de ise 21 vakanın tespit edildiği bildirildi. Yapılan açıklamada 45 kişinin de virüs şüphesiyle karantina altına alındığı açıklandı. Açıklamanın devamında, son 24 saat içinde Wuhan’ın bulunduğu Hubey eyaletinde bir kişinin, Şaanşi eyaletinde ise 13 kişinin corona virüsü nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı.

Corona virüsü salgının ilk tespit edildiği Wuhan’da son 24 saatte sadece bir vakanın gözlenmiş olması virüse karşı alınan önlemlerin başarılı olduğunu gösteriyor olabilir. Ancak önlemlerin kesin karşılığı ilerleyen günlerde Wuhan’da görülecek vaka sayısının düşmesi ile görülecek.

Corona virüsü Çin dışında da yayılmaya devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün yaptığı açıklamaya göre dünyanın geri kalanındaki corona virüsü vaka sayısı, Çin’deki vaka sayısını geçti. Dünya Sağlık Örgütü’nün açıkladığı rakamlara göre Çin’de şu anda 80 bin 881 corona virüsü vakası var. Çin’in dışında dünyanın geri kalanında ise 83 binden fazla corona virüsü vakası tespit edildi.

Related posts

CTRL+C – CTRL+V Kopyala – Yapıştır’ın Babası Artık Aramızda Değil!

İnsanlık yararına teknolojiler TEKNOFEST’te yarışacak

Fatih Akgün

Kendini karantinaya alan Angela Merkel’in koronavirüs sonucu..

Fatih Akgün

Yorum Yap