Teknolojix Haber
DONANIM OYUN

Xbox Series X Çıkış Tarihi Belirlendi

Xbox Series X Çıkış Tarihi Belirlendi

Geçtiğimiz gün Microsoft Xbox Series X resmi web sitesini güncelledi ve çıkış tarihini açıkladı.

Bilindiği üzere hem Microsoft, hem de Sony yeni nesil konsollarını bu yılın sonlarında satışa çıkarıcaklar.

Hali hazırda Microsoft yeni nesil konsolu Xbox Series X‘i tanıttı. Hatta konsola dair tüm detaylar oyun severlerle paylaşmıştı. Microsoft’un ardından Sony de yeni nesil konsolunun teknik detaylarını açıkladı.

Geçtiğimiz gün düzenlenen özel etkinlikte PlayStation 5’in tüm teknik detayları ortaya çıktı. Böylece Xbox Series X‘in, PlayStation 5’ten çok daha güçlü olduğu da kesinlik kazanmış oldu.

PlayStation 5’den çok daha güçlü olan Xbox Series X çıkış tarihi belli oldu

Microsoft Xbox Series X‘in çıkış tarihine ilişkin detayları paylaşılmamıştı. Geçtiğimiz gün sürpriz bir şekilde Xbox Series X’in web sitesini güncelleyen Microsoft çıkış tarihi açıkladı.

Xbox Series X web sitesinde yer alan bilgiye göre Microsoft’un yeni nesil konsolu 2020 Şükran Günü’nde satışa sunulacak. Bu da tam olarak 26 Kasım perşembe gününe denk geliyor.

Her ne kadar bu çıkış tarihi sonradan Geoff Keighley tarafından yanlışlık olarak nitelendirilse de yeni Microsoft konsolunun 2020’nin Kasım ayında çıkarılacak olması gayet olası görünüyor.

Gerçi şu aralar tüm dünyanın olağan üstü bir hal içerisinde olduğunu da unutmamalı. Malum koronavirüs salgını yüzünden tüm dünya diken üstünde. Dolayısıyla yeni nesil konsolların çıkış tarihi de bu sebebe bağlı olarak ertelenebilir. Yine de sabırla bekleyip göreceğiz.

Related posts

Xiaomi, 10 Dakikada 200 Bin Adet Televizyon Sattı

admin

PUBG Mobile, 16 Nisan’da Kış Temalı Yeni Bir Oyun Modu Ekleyecek

Fatih Akgün

Sosyal Medyadaki ‘E-Devlet’ Dolandırıcıları Yakalandı…

Meryem ACAR

Yorum Yap